ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA LUMCE

Na školu v přírodě jsme odjeli v pondělí 14. září do penzionu Lumka, který se nachází v Zásadě v regionu Jizerské hory pod hřebenem Černé Studnice. Prožili jsme 5 dní v krásném prostředí, kde jsme absolvovali projektový týden pod záštitou OSČČK Kolín v čele s jeho ředitelem Michalem Taschem. Celý náš pobyt proběhl v duchu edukativního vzdělávání poznávání České republiky. Také jsme se zaměřili na konkrétní téma z oblasti přírodovědy a prvouky - lidské tělo a poskytování první pomoci. Nejvíce jsme ale pobývali v lese, na loukách, pozorovali jsme místní krajinu a zabývali se ochranou přírody. Děti sbíraly houby, poznávaly ekosystém les, vyráběly si a pouštěly lodičky. Nezapomněli jsme ani na sportovní vyžití, hráli jsme míčové hry a pořádali výlety do okolí. Veliký úspěch měla návštěva sklenářské dílny paní Laurinové, kde si všichni vyzkoušeli praktickou sklářskou činnost foukání skla. Dny prožité na Lumce nám rychle uběhly, ale na hezké vzpomínky z naší školy v přírodě budeme vždy rádi vzpomínat.
Třídy 3. C + 4. A

ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka ŠvP Lumka