logotyp
Login

2023/2024

Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

V pondělí 16. října naše třída, 7.E ze ZŠ genpor. Františka Peřiny z budovy Laudova navštívila Poslaneckou sněmovnu. Nejdříve jsme se šli do informačního centra podívat na krátký film o historii našeho parlamentu. Dozvěděli jsme se základní informace o tom, jak parlament fungoval dřív a jak funguje dnes. Poté jsme se přesunuli do nově otevřených prostor tzv. Parlamentaria, kde jsme si prohlédli model budov, které Poslanecká sněmovna využívá, a model velkého jednacího sálu, ve kterém probíhají nejdůležitější hlasování. Pomocí animace jsme se dokázali zorientovat v tom, jak to v sálu funguje, kde zasedají poslanci a také kde se právě nacházíme a kam se teprve vydáme.
Než jsme se dostali do samotného „jádra“ Poslanecké sněmovny, museli jsme projít bezpečnostním rámem a kontrolou. Pak už jsme si mohli prohlédnout předsálí hlavního jednacího sálu, dostali jsme se i na slavnostní schodiště, po kterém přicházejí důležité návštěvy, dále do prostor, ve kterém novináři dělají s poslanci rozhovory pro média, a nakonec i do hlavního jednacího sálu. Na sále, který jsme nejprve viděli z horní galerie, nás zaujalo bohaté zdobení pravým zlatem a krásný veliký lustr. Naše paní průvodkyně nám zde detailně objasnila celý proces přijímání zákonů, kdo je navrhuje, jak se schvalují a jak celá Poslanecká sněmovna pracuje. Nakonec jsme se dostali i dolů do sálu do míst, kde se vše odehrává. Měli jsme možnost si stoupnout před řečnický pult a prohlédnout si hlasovací zařízení. Prohlídka pro nás byla zajímavým zpestřením výuky a přinesla nám hodně zajímavých a podstatných informací, které by měl znát každý občan České republiky.
Natálie J. Maloy, Daniel Vondra – 7.E

Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Den válečných veteránů

Den válečných veteránů v Základní škole genpor. Františka Peřiny v ulici Laudova
11. listopadu tradičně slavíme Den válečných veteránů. Žáci devátých ročníků si připravili prezentaci, v níž seznámili žáky prvních ročníků s válečným hrdinou genpor. Františkem Peřinou a mnoha dalšími zajímavostmi, pojících se s tímto významným datem. A nezapomněli ani na mnoho zábavných aktivit pro nejmenší, aby jim zpříjemnili a zpestřili páteční výuku. Prvňáčkům se program velmi líbil a kladně hodnotili zkušenost i žáci devátých tříd.

Den válečných veteránů Den válečných veteránů Den válečných veteránů Den válečných veteránů Den válečných veteránů Den válečných veteránů Den válečných veteránů Den válečných veteránů

Návštěva Pražského hradu 5. E

V pátek 3. listopadu jsme vyrazili na prohlídku Pražského hradu. Navštívili jsme Katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Baziliku sv. Jiří a na závěr jsme si prošli Zlatou uličku. Procházku jsme zakončili u Daliborky.


Workshop – Základy programování 5. E

Ve čtvrtek 9. listopadu jsme byli v KC Průhon na workshopu – Základy programování, který připravili lektoři Z Amazonu. Učili jsme se programovat robota Photon Edu, pracovali jsme s tabletem. Robot se posunoval z místa na místo, měnil barvu nebo napodoboval zvuky. Byl to úžasný zážitek.
Nela Kučerová, 5. E

Workshop – Základy programování 5. E Workshop – Základy programování 5. E Workshop – Základy programování 5. E Workshop – Základy programování 5. E Workshop – Základy programování 5. E

Dýňové hrátky se Strašidláky

I v letošním roce, jsem pro děti připravila nevšední zážitek. : „Dýňové hrátky se Strašidláky“.

Dobrá nálada a chuť se radovat byl jen krůčkem k začátku příjemného dne.
Celé dopoledne proběhlo v duchu Strašidelné školy…každé strašidlo se představilo nějakým svým jménem a pozdravem.


Děti plnily úkoly, musely zpívat a přednést básničku, a také odpovídat na mnohé otázky v podobě hádanek, které si pro ně tentokrát připravila Dýňe Hokaido a Dušička Lojzička…
Za odměnu byly pozvány na taneční zábavu, kde se mohly náležitě vytancovat, zakřičet si, zapojit svoji fantazii a předvést taneční kreace...
Všem se nám tento den moc líbil. Děti byly nadšené a plné dojmů, a myslím, že máme na co vzpomínat.
Zpracovala: Mgr. Vyjídáková Dana
Učitelka přípravné třídy

 Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky Dýňové hrátky se Strašidláky

Workshop – Základy programování 2.E.

Dne 24.10. 2023 třída 2.E vyrazila do KC Průhon na Workshop – Základy programování. Děti byly rozděleny na dvě skupiny, kdy 1.skupina se zúčastnila workshopu Amazon, kde se učily naprogramovat pomocí tabletu vzdělávacího robota Photon Edu. 2.skupina mezitím navštívila knihovnu a dozvěděla se, jak to v místní knihovně chodí – děti se seznámily s knihovnou – jakou má funkci, jak funguje půjčování knížek, jak se ke knížkách chovat a spoustu dalších zajímavých věcí. Poté se skupinky vystřídaly, aby si děti vyzkoušely vše ????.

Workshop – Základy programování 2.E. Workshop – Základy programování 2.E. Workshop – Základy programování 2.E.

Plavecký výcvik 2023/2024

Třídy 4. E a 4. F již druhým rokem navštěvují plavecký bazén ve Sportovním centru Řepy. Zde se s odhodláním a nadšením účastní pravidelných lekcí plavání a to každé pondělí. Pod vedením zkušených a milých trenérů zlepšují techniku různých plaveckých stylů, vytrvalost, postřeh a rychlost. Je znát, že žáci mají za sebou již jeden výcvik (ve 3. ročníku) a pokroky můžeme pozorovat u každého z nich.
Třídní učitelky K. Fantová, 4.E a R. Štauberová- Procházková, 4.F

Plavecký výcvik 2023/2024 Plavecký výcvik 2023/2024 Plavecký výcvik 2023/2024

Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E.

Ve středu 18.10. 2023 jsme navštívili divadelní představení s názvem Démoni současnosti, tragikomedii o nástrahách dnešního světa. Po skončení představení si s námi herci ještě povídali o tom, co nás na představení zaujalo.

Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E. Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E. Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E. Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E. Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E. Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E. Divadlo Minaret 6.E.,6.F.,7.E.

Beseda s Galinou Miklínovou – 4. F a 5. E

Beseda s paní Miklínovou se uskutečnila v KC Průhon ve středu 18. října. Galina Miklínová je ilustrátorka knížek a výtvarnice animovaných filmů a večerníčků. Jejím nejznámějším dílem jsou Lichožrouti, podle knížky byl natočen i film. Dozvěděli jsme se, že ilustrování knížky trvá i jeden rok a film o Lichožroutech vznikal 7 let.
Justýna Jandová a Kristina Navara, 5. E

Beseda s Galinou Miklínovou – 4. F a 5. E Beseda s Galinou Miklínovou – 4. F a 5. E

Včelí program

Včelí program se konal, 3.října 2023. Na tomto programu bylo osm tříd. Dozvěděli jsme se, že včela žije čtyřicet dní a jeden den pro včelu je jeden rok pro člověka. Poslechli jsme si také včelí pohádku. Nakonec jsme ochutnali pravý včelí med s chlebem.
Natálie Forejtová, Thien Pham 5.E.

Včelí program Včelí program Včelí program

DEN PŘÁTELSTVÍ „Červený den“

Pavouku, pavoučku, upleť mi síť…..až kolem Štěstí poletí, tak mi ho chyť..!!
Děti z nulté třídy navázaly spolupráci s třídou 1. F. a 1.G. Cílem spolupráce je posilování pro- sociálního chování v dětské herní skupině a poznávání nových kamarádů….
Děti v obou třídách si vyrobily „Pavoučky štěstí“, usoukaly dlouhou niť a společně si zazpívaly píseň „Kamarádská „.
Celý den se nesl v duchu zábavy, her, hádanek, tvoření,…písniček a tancování….

Mgr.Vyjídáková Dana,Mgr.Irena Báčová a Mgr.Ilona Fikejzová
0.A ,1.F a 1.G

DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ                   „Červený den“

Zájezd Rakousko a Německo

Již v polovině září jsme podnikli historicko – jazykovou exkurzi do Rakouska a Německa.
Vyrazili jsme v časných ranních hodinách a naším hlavním cílem byla návštěva koncentračního tábora Mauthausen, kde jsme napjatě poslouchali audioprůvodce s popisem místa i vzpomínkami pamětníků. Každý měl dost prostoru pro své rozjímání o strašných podmínkách, o týrání vězňů (, kteří však nic neprovedli) a o ceně života (což byla např. vězeňská čapka, jejíž ztráta se trestala smrtí). Nalezli jsme i několik pamětních desek připomínající i české oběti.
Atmosféru „kamenného“ tábora jsme odpoledne vyměnili za Salzburg, kde jsme viděli slavnou Getreidegasse a Mozartův rodný dům. Při rozchodu jsme ochutnávali slavné místní cukrovinky a následovalo ubytování v hostelu.
Ráno jsme měli krátký přejezd do Německa do Berchtesgadenu, na Hitlerovo Orlí hnízdo, které on sám však z důvodu závrati či strachu z atentátu v přístupovém výtahu příliš nevyhledával. Žasli jsme nad výhledy, nad organizací návštěvníků i nad rychlostí, s níž řidiči místních autobusů vyjížděli prudké zatáčky pod vrchol Kehlstein.
Z výšky 1834 m jsme se vzápětí vrhli doslova pod zem při zkoumání solných dolů Berchtesgaden. Solné doly byly opravdovým zážitkem – projeli jsme se důlním vláčkem, i skluzavkou, dokonce loďkou po podzemním jezeře!
Ačkoli předpověď trochu strašila deštěm, počasí se nám opravdu vydařilo, což jsme ocenili při projížďce po jezeře Konigsee.
Výlet se opravdu vydařil a odvezli jsme si mnoho zážitků.

Solné doly Solné doly Mauthausen pod Orlím hnízdem  Salzburg Salzburg

4.září 2023

V pondělí 4. září jsme přivítali naše nové prvňáčky a předškoláčky. Přejeme jim hodně úsoěchů nejenom v letošním roce, ale i v těch dalších.

4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 1.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023 4.září 2023
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy