logotyp
Login

2021/2022

Lyžařský kurz ve školním roce 2021/2022

Vážení rodiče,

v tomto školním roce organizuje ZŠ genpor. Františka Peřiny ve spolupráci se Sportlines a. s. lyžařský kurz pro naše žáky 7. a 8. tříd.

Pro všechny termíny:
Autobus bude přistaven v ulici Makovského, konečná tramvaje č. 9, Praha - Řepy v den odjezdu v 7:30.
Odjezd zpět z místa ubytování v cca 17:00. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách - mezi 19 - 20 hodinou.

Program:
1. den: dopoledne příjezd, ubytování, oběd, odpolední lyžování - rozdělení do skupin, večerní program
2. den: dopolední lyžování, oběd, odpolední lyžování, večeře, večerní program - hry
3. den: celodenní sportovní a zážitkový program, možnost večerního lyžování
4. den: dopolední lyžování, oběd, odpolední lyžování, večeře, večerní program - hry
5. den: lyžování  (větší svačina s sebou), návrat do hotelu, oběd a odjezd

Stravování:
     Bude zajištěno v pravidelných časech 4x denně. Současně bude zajištěn celodenní pitný režim.
V případě požadavku na speciální stravování - bezlepková dieta a další - je nutné tuto skutečnost škole hlásit nejpozději 14 dní před konáním kurzu.

Termín: 28. 2. – 4. 3. 2022 (4 noci/5 dní)

Pracoviště Laudova: Pension Sokol, Paseky nad Jizerou

Cena: 5 390,- Kč + cca 1 400,- Kč skipas + 200,- Kč (večerní lyžování - středa)

Termín: 7. 3. – 11. 3. 2022 (4 noci/ 5 dní)

Pracoviště Socháňova: Hotel Star, Benecko - 7. třídy

Cena: 5 640,- Kč + cca 1600,- Kč skipas + 200,- Kč (večerní lyžování)

Pracoviště Socháňova: Hotel Krakonoš, Benecko - 8. třídy

Cena: 5 700,- Kč + cca 1 600,- Kč skipas + 200,- Kč (večerní lyžování)

Cena zahrnuje: dopravu, ubytování, stravu 4x denně (vč. pitného režimu), lyžařské a snowboardové instruktory a zdravotníka, dopolední a odpolední lyžařský výcvik, program,

pojištění storna pobytu v případě nemoci (150 Kč/den. Platí i pro Covid – 19) 

Cena nezahrnuje: skipas pro děti 1 600,- Kč/ 1 400,- Kč - hotel Sokol, odevzdají děti před odjezdem v označené obálce(jméno, příjmení a tř.)

Obědy ve školní jídelně mají účastníci kurzu odhlášené. 

Přihlášky na kurz žáci dostali ve škole. Zájemci o kurz odevzdají vyplněné přihlášky do kanceláře paní zástupkyni pro 2. stupeň Tenglerové a obdrží údaje s číslem účtu a variabilním symbolem.

Celou částku za kurz je nutné zaplatit do 4. 2. 2022 na účet školy.

Další informace pro všechny turnusy:

         1 Před odjezdem ve škole žáci odevzdají:

              - Průkaz zdravotní pojišťovny (kopii)

               - Posudek o zdravotní způsobilosti (originál). Po kurzu bude posudek žákům vrácen.

       2.  Při odjezdu u autobusu žáci odevzdají:

             - Léky, které dítě pravidelně užívá (uveďte zde jejich přehled a také způsob užívání)

             - Označenou obálku (jméno a příjmení žáka) s přesnou částkou 1 600,- Kč na skipas + 200,- Kč(večer. lyž.)

             - Potvrzení o bezinfekčnosti

 1. Prosím, podpořte své děti k tomu, aby si balily samy. Pouze jim poraďte, co a jak věci do kufru uložit. Vaše dítě si tak snáze zapamatuje, co s sebou má a balení na cestu zpět bude tak pro něj jednodušší.
 2. Označte veškeré věci i zavazadlo jménem dítěte, pokud je to možné.
 3. Pokud možno, nedávejte s sebou dětem cenné věci (velké kapesné, mobil, laptop apod.).
 4. Se zavazadly budou dětem pomáhat instruktoři. Nicméně velikost a váha zavazadla by měla odpovídat schopnostem Vašeho dítěte, které s ním bude manipulovat.

Případné dotazy Vám zodpoví Hana Tenglerová, zást. ředitelky: hana.tenglerova@zs-perina.cz


Seznam doporučených věcí na lyžařský kurz

Oblečení a obuv

 •  2x oblečení na lyže (2x oteplováky nebo 1x oteplováky a 1x kombinace sinějšího termo-   prádla a teplých kalhot na ven, 2x bundu, 2x termo-prádlo nebo kombinace, 2x mikina nebo 2.vrstva pod bundu, 2x rukavice, 2x čepice nebo 1x kukla a 1x čepice)
 •  2x zimní boty do sněhu
 •  HELMA - povinná, lyž. brýle, páteřák (ten není nutností, pouze doporučení)
 •  pohodlné oblečení na chatu, přezůvky
 •  5x ponožky, 5x spodní prádlo, 4x teplé ponožky
 •  pyžamo
 •     přezůvky!

 

Hygienické potřeby

ručník, hygienické potřeby (mýdlo, šampón), kapesníky, zubní pastu a kartáček na zuby, krém na obličej, opalovací krém, balzám na rty s UV

Další potřeby

časopis nebo knížku, baterku, psací potřeby (pero a pastelky), blok, láhev na pití, malý batůžek na svačinu, společenská hra (karty, pexeso, apod.), sáček na špinavé prádlo, napsaný seznam věcí

Na cestu

Oblečení dle počasí, malý batůžek se svačinou a pitím, igelitový sáček na případnou nevolnost, přezutí do objektu.

Nezapomeňte, že léky proti nevolnosti se musí dát dítěti 30 minut před odjezdem.

 


LVZ Laudova LVZ Laudova LVZ Laudova LVZ Laudova LVZ Laudova LVZ Laudova

1. turnus - Laudova 28. 2. - 4. 3. 2022 - Paseky nad Jizerou

Zahájili jsme po delší přestávce další z lyžařských kurzů naší školy. Na hory vyrazili sedmáci a osmáci z pracoviště v Laudově ulici. Zřejmě se rodiče i žáci těšili, protože na sraz přišli všichni včas a odjez proběhl podle plánu, vlastně o 5 minut dříve.  Domluvila jsem se s paní  učitelkou, že mi budou psát své postřehy a já je vždy vložím na náš web.  

Den 1. - pondělí

Den začal  odjezdem z konečné tramvaje.  Po rozloučení s rodiči jsme se vydali konečně na hory. Celá cesta autobusem nám uběhla rychle, protože jsme si zpívali písničky. Po asi tříhodinové jízdě jsme dorazili před penzion. Ihned jsme začali vynášet lyže a lyžáky do lyžárny. Mysleli jsme si, že můžeme začít s ubytováním, ale bohužel jsme museli trošku zvolnit, protože jsme museli počkat na rozhodnutí, kde, kdo bude bydlet. Nakonec vše dobře dopadlo a každý dostal svůj pokoj, jak jsme si přáli. Po bleskovém vybalení jsme vyrazili na oběd. K obědu byla polévka s gulášem. Jídlo nebylo špatné. Následoval odpolední klid. Už po dvou hodinách jsme nazouvali lyže. Dnešní den jsme opakovali základy lyžování a byli jsme rozřazeni do skupin. Kopec jsme  šlapali sami, protože skipas  jsme si nechali na středeční dopolední lyžování. Bylo to náročné. Do chaty jsme se vrátili všichni vyčerpaní, ale hned nás povzbudila večeře - zapečené těstoviny. Moc jsme si pochutnali. Po večeři začal večerní program s  přednáškou o bezpečnosti jízdy na svahu, jak se máme chovat, jak máme být ohleduplní k ostatním lyžařům. Večer jsme šli všichni spokojeně na kutě. Ve 22:00 byl absolutní klid.

Dívky z 8. F.

 Den 2. - úterý

Dnešní den začal tím, že nás v 6:15 probudili vedoucí, potom jsme šli na bohatou snídani. Po snídani jsme se šli připravit na sjezdovku, abychom byli před 8 hodinou nachystaní k odchodu. Celé dopoledne jsme lyžovali. Po dopoledním programu nás čekal oběd, moc jsme si pochutnali. Po obědě byl odpočinek, abychom nabrali sílu na odpolední lyžování. Lyžování jsme si moc užili, jak dopoledne, tak odpoledne. Večeře byla super, měli jsme na výběr ze tří jídel. Zbytek večera byl společný program, který jsme si moc užili. Po náročném dni jsme šli spát. Co napsat na závěr?

Nálada je výborná, všechno zvládáme Mrkající.

Dívky z 8. F.

Den 3. - středa
Dnešní den začal tím, že jsme vstali opět v 6:15. Poté v 7:00 následovala snídaně. Na snídani jsme měli bufet. Po snídani jsme se šli převléknout do lyžařského oblečení. V 8:00 jsme byli před penzionem a v 8:15 už jsme lyžovali. V 11:30 jsme se vrátili na chatu a převlékli jsme se a šli  jsme na oběd, měli jsme  rizoto. Po obědu jsme měli dvě hodiny volna. Ve 14:30 začal odpolední program, vyrazili jsme ven. Venku jsme došli na konec a tam jsme se vyfotili. Poté jsme došli dolů a hráli jsme hry důvěry na sněhu. V 16:00 jsme šli na chatu, kde jsme do 17:00 odpočívali, pak byla večeře. Večeře byla posunutá na 17. hodinu, abychom po večeři mohli vyzkoušet večerní lyžování. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna část šla lyžovat, druhá část zůstala v chatě a hrála společenské hry. Dnešní den byl opět velmi prosluněný, podmínky k lyžování výborné a nálada ještě lepší. 

Chlapci ze 7. F

Den 4. - čtvrtek

Blíží se nám konec výcvikového kurzu a musíme konstatovat, že jsme si užili jak lyžování, tak celkový pobyt v ubytovně. Podmínky pro lyžování byly po celou dobu pobytu velice příznivé. Naučili jsme se toho tady v rámci lyžování hodně. Instruktoři byli velice milí. Byli jsme rozděleni do 5 skupin podle úrovně lyžování. Čtyři skupiny tvořili lyžaři, jednu skupinu snowboarďáci. Jídla byla většinou chutná, až na pár výjimek. Pro odpolední program jsme byli rozděleni do pěti skupin, se kterými jsme hráli různé hry. Každý den jsme vstávali v 6:15 a chodili spát ve 22:00. Celkově jsme si lyžák moc užili.

Chlapci 7. G a 8. F

Den 1. - pondělí

V 7:30 jsme měli sraz u autobusu na konečné zastávce tramvaje. Po rozloučení s rodiči jsme vyrazili v 8:00. Po hodině cesty jsme zastavili na benzínce. Za další hodinu jsme dorazili do hotelu Star. Vytvořili jsme lidský řetěz, abychom z autobusu vyndali veškerá zavazadla, každý si  pak našel své. 
Rozdělili jsme se do pokojů a poté jsme šli na oběd. K obědu jsme měli kuřecí vývar a hlavní chod byly zapečené těstoviny.
Ve 14:00 byl sraz před budovou. Seřadili jsme se na lyžaře, nelyžaře a snowboarďáky. S lyžemi jsme došli až na svah, kde jsme si nasadili lyže a vyšlápli kopec. První jízda byla zkušební, druhá rozřazovací, tím se vytvořili pět skupin. Každá skupina se zvlášť rozcvičila a sjela sjezdovku. V 17:00 byla svačina, což byla buchta s čajem. Po svačině byla volná zábava, dále večeře - holandský řízek s bramborovou kaší. Po večeři byl společenský večer, kde jsme hráli srznamovací hry.

                                                                                                                                                  žáci třídy 7. A


Deníček z lyžáku 1. den - pondělí

V autobuse byla příjemná atmosféra. Naty dostala data, jiní hráli hry nebo si užívali party v zadní části autobusu. Po náročném přenesení kufrů jsme si vybalili. K obědu jsme měli drůbeží vývar a špagety. Oběd nás nenadchl, ale brzo jsme na něj zapomněli. Program na svahu byl díky sympatickým instruktorům fajn, jen šlapání do kopce bez permice nás trochu zřídilo. Znavení jsme většinu volného času odpočívali. Gulášek k večeři nám přišel lepší než výše zmíněný oběd, proto jsme zvědaví na další jídla, která nás tu čekají. 
Večer máme nachystaný zajímavý program, čeká nás přednáška pravidel lyžování a seznamovací hry např. předveď svého správně a špatně oblečeného lyžaře. 
 
Holky z 8.A1. turnus - Laudova 28. 2. - 4. 3. 2022 - Paseky nad Jizerou

Den 5. - pátek
Ráno opět budíček v 6:15, po snídani děti čekají velké závody ve slalomu, jak na lyžích, tak na snowboardu. Po obědě začne velké balení a odjezd je naplánován na 16:00 – 16:30. Pravděpodobný příjezd 19:00 -  konečná tramvaje.Milí rodiče,
tam, kde 7. i 8. lyžují jsou web kamery.
webkamery Benecko, lanovka  Kejnos - živě 
                                lanovka HSK - živě

Den 2. - úterý

Den začal budíčkem okolo 7:00. Následovala rozcvička, které se zúčastnilo 14 odvážlivců. Když rozcvička skončila, měli jsme nějaký čas se připravit na snídani, která byla v 7:45. Po snídani, když všichni dojedli, jsme se šli připravit na svah. Lyžovali jsme od 9: 00 do 12:00. Po náročném dopoledni jsme byli rádi, že můžeme jít na oběd. K obědu byla polévka a špagety. Po obědě byl polední klid, který trval asi hodinu a půl. Po poledním klidu se všechny skupiny připravovaly na odpolední program, který trval asi od 14:00 do 17:00. Po lyžování byla svačina a po odpočinku večeře. K večeři byla směs s rýží. Při večerním programu jsme se dozvěděli další informace na zítřejší den. Po náročném dni jsme všichni byli rádi, že můžeme ulehnout do postele.

                                                           zdraví žáci 7. B

 


Deníček z lyžáku 2. den - úterý

Dnes ráno v 6.45 jsme měli budíka, v 7:00 jsme nastoupili na rozcvičku před chatu. Běželi jsme 1,5km, pár lidí odpadlo, ale na chatu se vrátili všichni v pořádku. Poté následovala hygiena a výtečná snídaně formou švédského stolu. Po snídani jsme se šli vybalit na lyže a snowboard. Všichni jsme se sešli a vyrazili na svah. Podmínky na lyžovačku byly ideální, sluníčko, lehce mrzlo, svah byl krásně upravený. 
K obědu jsme měli gulášovou polévku a kuřecí stehno s bramborem. Pak jsme měli polední klid, při kterém jsme si uklidili pokoj na bodování a připravovali jsme se na odpolední lyžování. K večeři byl přírodní plátek s rýží a teď nás bude čekat večerní program, který obsahuje první pomoc na svahu a hru 5 na 5. 
 
 Kluci a holky z 8.B

Deníček z lyžáku 3. den - středa

Dnes ráno jsme měli dobrovolnou rozcvičku, potom jsme si dali párky k snídani. Celé dopoledne jsme strávili výletem na vyhlídku. Cestou jsme hráli hru na klíště, při níž jsme si užili spoustu legrace. 
Nahoře jsme dostali úkol v týmech, které jsme vytvořili v pondělí a závodíme v nich každý večer. Úkolem bylo udělat 3 fotky (s rozhlednou, s instruktorem/učitelkou a s cizím člověkem). Potom, co jsme se vrátili na Benecko, šli jsme do obchodu, kde jsme doplnili zásoby a vrátili jsme se zpět do hotelu na oběd, následoval polední klid. Po poledním klidu jsme měli dvě stanoviště, na jednom byla přednáška o snowboardech a lyžích, na druhém stanovišti jsme měli hry na sněhu. 
Šli jsme na večeři a doplnili jsme energii na večer. Večer jsme se rozdělili zase na dvě skupiny, první šla na večerní lyžování a druhá zůstala v hotelu a hráli s učitelkami pantomimu a kufr. V deset hodin jsme zalehli a byla večerka.  
 
Zdraví holky a kluci z 8.D
Benecko
Den 3. - středa

Ráno, jako každý den, jsme vstali okolo 7:00. Následovala rozcvička, které se zúčastnilo 12 dobrovolníků. V 7:45 se konala snídaně. Po snídani nás čekal nabytý program. Jako první nás čekal výstup na lanovku, abychom si usnadnili cestu. Přes náročné stoupání na rozhlednu Žalý, rozhledna je vysoká 18 metrů a za vyhlídkou jsme museli vystoupat 89 schodů, jsme cestu zvládli na výbornou. Následovala přestávka na rychlé občerstvení. Druhou zastávkou byl  snowtubing a jízda na pytlích. Snowtubing je zábavná sportovní disciplína založená na zdolávání sněžných svahů v gumové nafouknuté pneumatice. To byla jízda! Kdo chtěl, mohl si dojít koupit nějakou mňamku. Když jsme se dostatečně vyřádili, tak jsme se vydali na cestu k hotelu. Cestou proběhla koulovačka a soutěž o nejpovedenější výkres do sněhu. Po soutěži jsme se opět vydali na cestu, ale už rovnou do našeho hotelu. Následovala večeře, která nás zahřála a posílila na večerní lyžování. Po odpočinku jsme se, už za tmy, vydali lyžovat. Lyžování jsme si moc užili. Do hotelu jsme se vrátili nadšení, ale vyčerpaní. Po malé svačině jsme všichni s radostí šli spát. Tento den byl velice vyčerpávající a s nabytým programem, ale všichni jsme ho zvládli na výbornou.

                                                                               zdraví žáci 7. C

Deníček z lyžáku 4. den - čtvrtek

Náš den začal tím, že jsme vstali v 7:40 a šli jsme na snídani, dnes jsme neměli rozcvičku, takže jsme byli všichni moc šťastní. Po moc vynikající snídani jsme odešli do pokojů a převlékli se do lyžařského oblečení. Za slunečného počasí jsme lyžovali až do oběda, následoval polední klid a ve 14:15 jsme všichni odešli opět na svah. 
Na programu byly závěrečné závody ve slalomu, i když měly totéž v plánu i jiné školy, všechno jsme zvládli i s rozježděním a jízdami do poslední pomy, bavilo nás to. Pak jsme se šli navečeřet. K večeři byl řízek s bramborem a kyselou okurkou, 10b z 10 ????
Večerní program je jasný: vyhlášení vítězů slalomu, výsledky celotýdenních soutěží a diskotéka!
 
Holky z 8.C


Den 4. - čtvrtek

Budíček byl v 7:00, jako obvykle. Následovala rozcvička ae šesti účastníky, kterou vedl náš instruktor Míra. Po skončení rozcvičky byla snídasně v 7:45. Poté jsme měli krátkou pauzu, abychom se všichni mohli připravit na lyžování. Lyžovali jsme od 9:00 přibližně do 12:00, každá skupina končila v jný čas. K obědu jsme měli bramborovou polévku a kuře s kaší. Poté byl polední klid a lyžovat jsme jeli od 14:00 do 16:30. Na konci jsme si všichni užili pořádnou koulovačku, kromě 1. skupiny, která dojela jako poslední. Po lyžování nás čekala svačina v podobě mrkvového salátu. Následovala pauza a poté sladká večeře, borůvkové knedlíky. Po večeři jsme se přesunuli na pokoj a pomalu jsme začali balit domů. Na konci dne byla úžasná diskotéka, kterou jsme si všichni užili. Na lyžáku se nám moc líbilo a těšíme se na zítřejší závody.
                                                                                                         žáci třídy 7. D

2. turnus - Socháňova 7. 3. – 11. 3. 2022 - Hotel Star, Benecko - 7. třídy

Den 5. - pátek

Ráno jsme se probudili opět do krásného, slunečného, ale zimního dne. Poprvé za celý týden nebyla rozcvička. Po vydatné snídani(švédské stoly) jsme dokončili balení a připravili jsme se na lyžování.Po tréninku začaly v 11 hodin závody ve slalomu. Všechny děti úspěšně absolvovaly obě kola, proto bychom rády nejvíce ocenily výkony týmu "Nováčci". V pondělí stály poprvé  na lyžích a dnes dokončily oba slalomy na výbornou. Po obědě proběhlo závěrečné vyhodnocení závodů a celkové shrnutí lyžařského kurzu. Všichni jsme na horách prožili krásný týden plný zážitků. Děti získaly nové kamarády a my jsme poznaly naše sedmáky i jinak než jako žáky ve školních lavicích. 
Byli úžasní. Děkujeme!
                                                     Yveta Paštová, Lucie Krauseová a Helena Drahošová

Milí rodiče,
příjezd sedmáků i osmáků z lyžařského kurzu bude cca 19:15 - 19:30.
Snad se čas podaří doržet. Nyní je tento čas aktuální.


3. turnus - Socháňova 7. 3. – 11. 3. 2022 - Hotel Krakonoš, Benecko - 8. třídy

Deníček z lyžáku 5. den - pátek


Poslední den jsme se probudili do krasného mrazivého dne. Polovina z nás se vykulila před chatu na ranní rozcvičku, kde jsme si vysloužili ocenění od sporťáka pana učitele Cemana, za naše každodenní ranní výkony a vytrvalost. 
Poté jsme se pustili do balení zavazadel a úklidu pokojů, posilnili jsme se na snídani a v 10 hodin jsme se vydali na svah. Všechny skupiny si užívaly opět krásné počasí a také, že bylo trošku chladnéji a o to lepší sníh. O půl dvanácté jsme si dali sraz na posledni limču a párek v bufíku pod Kejnosem, čekal nas totiž až pozdní oběd. Poslední hodinka a půl lyžování stála za to, celou sjezdovku jsme měli pro sebe, nechtělo se nám opustit svah, no nakonec jsme museli. Ve dvě hodiny jsme se posilnili výbornou bramboračkou a krkovicí s kaší a trošku jsme se prošli po Benecku. O půl páté jsme se vydali na cestu do Prahy, nikomu se moc nechtělo. V autobuse z nás únava spadla a užili jsme si závěr výletu s kamarády. 
 
Helena Melichová, Michaela Šulová a Martin Ceman
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy