logotyp

2019/2020

Informace pro rodiče

Vážení rodiče,
vzhledem k situaci ve světě jednáme s CK o zrušení zájezdů do Irska i Francie.
 V příštích týdnech bychom mohli vracet zaplacené zálohy.
Děkuji za pochopení.
Jarmila Pavlišová

Vídeň a Neziderské jezero ZRUŠENO!

Vídeň a Neziderské jezero ZRUŠENO!

 

1. den: Brzy ráno odjezd z Prahy do Vídně. Celodenní prohlídka města. Dopoledne zastávka u Schönbrunnu, letního sídla císařské rodiny. Poté pěší prohlídka Volksgarten, Heldenplatz, Hofburg (komplex tvořený muzei, bývalými císařskými apartmány a dalšími objekty), Michaelerplatz, Kohlmarkt, Graben, Rathaus a možnost prohlídky katedrály sv. Štěpána. Odpoledne návštěva zábavního parku Prater. Večer ubytování v hostelu.

2.den: Celodenní výlet do NP Neziderské jezero, které je jedinečnou oblastí. Nemá přítok, tak je závislé na dešťové a podzemní minerální vodě. Okolní pás rákosu je hnízdištěm pro cca 350 druhů ptáků. Dopoledne vyhlídková jízda po jezeře, poté zastávka v Illmitz, kde okolní krajina je příkladem stepi a současně nejníže položeným místem v Rakousku. Večer návrat do Prahy.


Irsko s výukou

Irsko s výukou

Termín:  přesunuto na rok 2022


 


1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách a přejezd přes SRN do Normandie.

2. den:
Dopoledne návštěva slavné Omaha Beach, kde během druhé světové války proběhlo vylodění spojenců v rámci operace Overlord. Poté zastávka na Normandy American Cemetry a Memorial, hřbitově, kde je pochováno téměř 10 tisíc vojáků, kteří vylodění v Normandii zaplatili životem. Odpoledne odjezd na trajekt do Cherbourghu a noční plavba do Irska (ubytování v kajutách).

3. den: Dopoledne vylodění v Irsku. Odpoledne prohlídka Dublinu a procházka historického centra s průvodcem (Trinity College, O´Connel Street, Dublinia, Guinnes, Sv. Patrik, Oscar Wilde House…), poté osobní volno. Večer ubytování v hostitelských rodinách v Dublinu či okolí.

4. den: Dopoledne výuka. Odpoledne návštěva Irish National Heritage Park (6€), skanzenu, kde je zmapováno osídlení Irska od dob raně křesťanských, a průjezd nádhernou oblastí Wicklow Mountains (zastávka v údolí dvou jezer Glednalough). Večer ubytování v hostitelských rodinách v Dublinu.

5. den: Dopoledne výuka.  Odpoledne prohlídka slavných Cliffs of Moher (4€), které strmě spadají do Atlantiku a řadí se mezi nejvyšší útesy v Evropě. Poté zastávka na dlouhé písčité pláži Lahinch a přejezd na ubytování do hostitelských rodin v Galway.

6. den: Dopoledne výuka. Poté návštěva  NP Connemara, výstup na Diamantovou horu a fotopauzy. Odpoledne návštěva jednoho z nejkrásnějších panství v Irsku Kylemore Abbey (6€), které je obklopené hlubokými lesy a nádhernou viktoriánskou zahradou. Večer návrat na ubytování do Galway.

7.den: Brzy ráno přejezd na sever a průjezd tzv. Causeway Coastal Road. Dopoledne průjezd Dark Hedges, jedinečnou alejí, a procházka po Carrick a Rede Rope Bridge (6,50£), závěsném mostu nad Atlantikem. Odpoledne návštěva Giant Causeway (4£) (Obrova chodníku), jednoho z přírodních divů Irska. Večer ubytování v hostelu v Belfastu.

8.den: Dopoledne procházka historickým centrem Belfastu s průvodcem, zastávka u tzv. Peace Wall, jež dělí katolickou a protestantskou část města. návštěva jedinečného muzea RMS Titanic (7£), které je věnováno nejslavnější lodi, jež se zrodila v belfastských loděnicích, Titanic. V podvečer cesta do Dublinu a plavba trajektem na britské ostrovy.

9.den: Celodenní prohlídka Stratfordu nad Avonou, rodiště Williama Shakesepeara. Návštěva jeho rodného domu a Trinity Church, místa, kde je pochován. Pěší výlet k Ann Heatheway Cottage a návštěva hradu Warwick. Večer odjezd na trajekt.

10.den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách. 

 

 


Francie

===> ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE <===Normandie a Bretagne

Termín: 6. června – 12. června 2021

Cena: 7850 Kč

Program:

  1. den- odjezd v odpoledních hodinách (kolem 16. hodiny), noční přejezd Německem
  2. den- město Giverny, malá vesnice v údolí Seiny, obytný dům Clauda Moneta „Mistra impresionismu“ s nádhernou zahradou, je doslova poutním místem všech milovníků umění, hlavní město Normandie- Rouen. Procházka historickým jádrem s mnoha hrázděnými domy, návštěva katedrály a náměstí, na kterém byla upálena Johanka z Arcu.
  3. den- vydáme se na Alabastrové pobřeží, uvidíme nádherné bílé skalnaté útesy lázeňského městečka Étretat, pak přejdeme přes impozantní Pont de Normandie a budeme pokračovat k plážím Dne D – budeme si povídat o vylodění spojeneckých armád v Normandii v závěru druhé světové války. Navštívíme pláž Omaha Beach, kde probíhaly nejtěžší boje a válečný hřbitov Colleville-sur Mer, uvidíme zbytky umělého přístavu Mulberry.
  4. den – na nás čeká skutečný klenot- románsko-gotické opatství Mont-Saint Michel, po Paříži druhé nejnavštěvovanější místo Francie. Po prohlídce budeme pokračovat do Cancale, kde se podíváme na jednu ústřicovou farmu a navštívíme také korzárský přístav Saint-Malo.
  5. den- se vydáme na Smaragdové pobřeží a užijeme si vyhlídek na blankytně modré moře omývající skalnaté útesy v okolí Cap Fréhel. Pak nás čeká cesta vnitrozemím Bretaně se zastávkou ve vesničce Guéhenno s farním dvorem s Kalvárií, typickou památkou bretaňské architektury a sochařství. Podíváme se také na poloostrov Quiberon- poznáme tak jižní bretaňské pobřeží Côte sauvage. Do pravěku se pak přeneseme v Carnacu. Nad tisíci obrovských vztyčených kamenů- menhirů se budeme ptát, kdo je postavil a za jakým účelem?
  6. den- v městečku Vannes se můžeme vydat po stopách Tří mušketýrů, jeho historické centrum s hrázděnými domy a katedrálou svatého Petra je obklopené hradbami s krásnými zahradami, zavítáme také do městské tržnice. Na zpáteční cestě si ještě prohlédneme katedrálu v Chartres, první gotickou katedrálu, která byla ve Francii postavena. Noční přejezd do ČR.
  7. den- návrat do ČR v dopoledních hodinách.

 

Cena zájezdu obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 4x ubytování se snídaní (2x studentský hostel, Premiere Classe, Ibis Budget), služby českého průvodce, komplexní cestovní pojištění (Česká pojišťovna, Typ Evropa storno 15, E 1122204, součástí je pojištění léčebných výloh do 3 mil.Kč, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění storno cesty)+ zákonné pojištění CK

Cena zájezdu neobsahuje: vstupné cca 25 € (15 € vstupné na památky, cca 10 € 1x tradiční večeře v crêperii-palačinkárně)

 

Doporučené kapesné: 60 – 100 € (na obědy a večeře, které nejsou v ceně zájezdu)

                                                

Možnost dokoupení večeří v restauracích Flunch, cena jedné večeře je cca 8 -10 €.

 

Každý účastník tohoto zájezdu musí mít na cestu vlastní cestovní doklad - občanský průkaz nebo cestovní pas s platností minimálně ještě 3 měsíce po plánovaném návratu.

Úhrada ceny zájezdu bankovním převodem na účet školy. Po odevzdání závazné přihlášky žák obdrží lístek s číslem účtu školy a variabilním symbolem pro platbu. Záloha ve výši 3000 Kč do 31.10.2019,

doplatek ve výši 4850 Kč do 31. března 2020.

 

Před odjezdem ve škole žák/ žákyně odevzdá:

1)      částku na vstupy cca 25 €

2)      potvrzení o bezinfekčnosti

3)      originál posudku o zdravotní způsobilosti

4)      kopii kartičky zdravotního pojištění

5)      kopii cestovního dokladu

 

Za zrušení účasti na zájezdu si CK účtuje tyto stornopoplatky :

 40 a více dnů před odjezdem …10 % z ceny objednaných služeb

39-30 dnů před odjezdem ….30 %

29-15 dnů …………………………..50 %

14-3 dny…………………………..… 80 %

V době kratší než 3 dny …....100 %

V ceně zájezdu je i pojištění proti stornu, tedy v případě, že zrušíte zájezd z důvodů onemocnění/ zranění (nutné vždy potvrzení od lékaře) či ze závažných rodinných důvodů, pak pojišťovna vrací 80 % ze stornopolatku.

 

Zájezd zajišťuje: Mgr. Michaela Šulová, vyučující francouzského jazyka


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy