logotyp
Login

2020/2021

Podzimní prázdniny s COVIDEM

Jak se bezpečně chovat o prázdninách

covidcovid

Zážitkový kurz v severních Čechách

První dva říjnové dny třídy 4.B a 3.D strávily na zážitkovém kursu v severních Čechách.
Nejdříve jsme se zastavili na kozí farmě v Pěnčíně, kde se žáci dozvěděli něco více o výrobě sýra a chovu hospodářských zvířat. Poté jsme navštívili výrobnu korálků, kde žáci mohli sledovat celý složitý proces výroby a pak si v místní dílně sami vyrobili z korálků náramek nebo obrázek. Odtud jsme jeli na Ještěd. Lanovka nás vyvezla na vrchol, kde byla bohužel mlha a tím snížená viditelnost. Cestu dolů jsme absolvovali pěšky po turistické stezce. Naše další kroky vedly lesní mravenčí stezkou k nedaleké rozhledně Královka.
Po dlouhém dni jsme se ubytovali v pensionu Eliška, kde na nás čekala večeře a zasloužený odpočinek.
Druhý den ráno po snídani jsme se vydali na husky farmu. Zde nám paní chovatelka ukázala, jak se psi oblékají do psího spřežení a táhnou sáně. Děti si mohly pejsky pohladit a zeptat se na vše, co je zajímalo.
Poté už jsme se vydali zpět do Prahy. Cesta nám rychle ubíhala při pěkné pohádce a krásném slunečném počasí.
Výlet se všem moc líbil a hlavně jsme si užili čerstvý horský vzduch!
Mgr. L. Klufová

farma Pěnčínfarma Pěnčínfarma Pěnčínfarma Pěnčínfarma PěnčínkorálkováníkorálkováníkorálkováníJeštědJeštědJeštědJeštědJeštědKrálovkaHusky farmaHusky farmaHusky farma

Vítání odzimu

Stejně jako minulý rok, tak i letos se žáci 3. tříd zúčastnili projektu Vítání podzimu.
Ve vyučování si připomněli podzimní měsíce, počasí, plody, pranostiky a zarecitovali si a zazpívali písně a básně s podzimní tématikou. Vyrobili si i papírové draky, které pak při procházce do okolí školy pouštěli.
Na procházce poznávali podzimní listy, stromy a všímali si změn v přírodě.

Mgr. L. Klufová


ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA LUMCE

Na školu v přírodě jsme odjeli v pondělí 14. září do penzionu Lumka, který se nachází v Zásadě v regionu Jizerské hory pod hřebenem Černé Studnice. Prožili jsme 5 dní v krásném prostředí, kde jsme absolvovali projektový týden pod záštitou OSČČK Kolín v čele s jeho ředitelem Michalem Taschem. Celý náš pobyt proběhl v duchu edukativního vzdělávání poznávání České republiky. Také jsme se zaměřili na konkrétní téma z oblasti přírodovědy a prvouky - lidské tělo a poskytování první pomoci. Nejvíce jsme ale pobývali v lese, na loukách, pozorovali jsme místní krajinu a zabývali se ochranou přírody. Děti sbíraly houby, poznávaly ekosystém les, vyráběly si a pouštěly lodičky. Nezapomněli jsme ani na sportovní vyžití, hráli jsme míčové hry a pořádali výlety do okolí. Veliký úspěch měla návštěva sklenářské dílny paní Laurinové, kde si všichni vyzkoušeli praktickou sklářskou činnost foukání skla. Dny prožité na Lumce nám rychle uběhly, ale na hezké vzpomínky z naší školy v přírodě budeme vždy rádi vzpomínat.
Třídy 3. C + 4. A

ŠvP LumkaŠvP LumkaŠvP LumkaŠvP LumkaŠvP LumkaŠvP LumkaŠvP LumkaŠvP Lumka

Safari-rafty

Dne 7. - 8.9. 2020 se děti 7. a 8. tříd zúčastnily dvoudenního výletu Safari-rafty s prohlídkou ZOO ve Dvoře Králové a sjezdem řeky Jizery.
Výlet byl nádherný, svědčí o tom fotky šťastných dětí.
Mgr. I. Paštová

RaftyRaftyRafty
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy