Francie

1. den - úterý

Cestu jsme zvládli moc dobře, kolem půlnoci jsme byli před Štrasburkem a ráno už jsme před 9. hodinou posnídali horkou čokoládu na sluníčku za Lyonem. Před 11. Hodinou už jsme dojeli na akvadukt Pont du Gard, prošli jsme se areálem a osvěžili se v řece Gardě. Někteří nadšenci by si rádi ve studené řece i zaplavali, místo toho jsme navštívili krásné muzeum historie akvaduktu a římských staveb. Nyní jsme na cestě do kempu v Le Grau du Roi, kde se po ubytování dočkáme odpočinkového odpoledne na pláži, všichni se moc těšíme, že vyzkoušíme Středozemní moře.

Francie 2023  Francie 2023

2. den - středa

Ráno jsme začali francouzskou sladkou snídaní na terásce mobilhomu. Vydali jsme se do národního parku Camarque, kde jsme cestou na lodi sledovali polodivoká stáda černých býků a bílých koní. Navštívili jsme Aigues-Mortes, odkud Ludvík IX. vyrážel ve 13.st. na křížové výpravy. Celé město jsme obešli po 1,6 km dlouhých hradbách, odkud byl krásny výhled na celé město a také na červené saliny. Odpoledne jsme se projeli turistickým vláčkem po salinách (kde se vysušuje mořská sůl) a měli jsme zde také možnost vyšplhat na solný kopec. Cestou z výletu jsme si dali vydatnou večeři v kantýně Flunch a v kempu jsme se ještě stihli projít na pláž a vykoupali jsme se v moři.

3. den - čtvrtek

Dnes jsme si museli přivstat, protože byla před námi dlouhá cesta do vnitrozemí. Vydali jsme se poznávat malebné vesničky a venkov. Začali jsme v krásné historické vesnici Gordes, odkud byl výhled do širého okolí, poté jsme navštívili opatství Sénanque, které obklopují levandulová pole, bohužel ale levandule nyní ještě nekvete, a tak jsme neměli možnost vidět typickou fialovo-modrou krajinu kolem. Po náročné prohlídce opatství jsme zamířili do obce Roussillon, která je typická okrovou barvou, prošli jsme se Okrovou stezkou v lese, kde jsme se trošku i ochladili. Počasí nám přeje, je krásně, slunečno, horko. Na závěr jsme se prošli i vesničkou Roussillon a dali jsme si zmrzku. Zítra má přijít bouřka, čeká nás Arles se svou římskou arénou a divadlem, město spjaté s Vincentem Van Goghem, který zde také pobýval a maloval své obrazy. Pokud budeme mít štěstí a bouřka se rychle přežene, tak se stihneme ještě vykoupat v moři.

Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023

Pátek a sobota

Dnes jsme se dobře vyspali a po snídani jsme v 9 hodin vyrazili na výlet do historického města Arles, prošli jsme se městem po stopách Vincenta Van Gogha, který zde během krátké doby namaloval své nejznámější obrazy. Navštívili jsme římský amfiteátr, prošli se po tribunách místní arény, navštívili jsme katedrálu sv Trofima a podívali jsme se i do podzemních chodeb. Po obědě jsme vyrazili do vesnice ve skalách Les Baux- de- Provence, kde jsme se prošli úzkými uličkami a kochali se krásným výhledem. Podle této vesničky je mimochodem pojmenovaná i hliníková ruda - bauxit. Největší radost měly děti ovšem z relativně časného návratu do kempu, stihli jsme se totiž i vykoupat v moři. Povečeřeli jsme pizzu na teráskách našich mobilhomů a Kofolou jsme si připili na šťastný závěr výletu. Většinu noci pršelo.

Sobota 10.6.
Dnes jsme si přivstali a pustili jsme se do snídaně a do úklidu chatiček. Po 9. hod. se nám podařilo vyrazit vstříc dnešním zážitkům, kdy začneme v Avignonu prohlídkou Papežského paláce a podívame se také na most sv. Bénezeta. Odpoledne přejeme vlakem do Orange, kde se podíváme na antické divadlo a projdeme se historickým centrem. Odjezd je plánovaný kolem 22.hodiny, vypadá to tedy, že se vrátíme v neděli kolem poledne.

Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023  Francie 2023