logotyp
Login

Velká Británie

Bury St Edmunds s výukou - 4. turnus 10. 06. - 17. 06. 2022

Bury ve škole ve škole Londýn-vyhlídka z kupole katedrály Newmarket Newmarket Londýn - katedrála Sv. Petra punting na říčce Cam

Máme se nádherně.


Bury St Edmunds s výukou - 3. turnus 02. 06. - 09. 06. 2022

Čtvrtek 2. 6. - pátek 3. 6. 2022

Cesta proběhla v pořádku a v sobotu, v ranních hodinách, jsme dojeli do Calais. Po pasové kontrole jsme projeli autobusem  pod kanálem La Manche. Návštěvu Londýna jsme zahájili projížďkou na lodi po Temži. Měli jsme veliké štěstí, někdo z nás dokonce viděl i členy královské rodiny.  Po vycházce městem jsme se vydali metrem na cestu k autobusu a unavení jsme nasedli a zamířili do Bury, kde si nás vyzvedly naše hostitelské rodiny. Těšíme se až si dnes pořádně odpočineme v postýlkách. 

Sobota 4. 6.

Děti přišly po první noci spokojené. Vyrazili jsme na celý den do Cambridge. Krásný univerzitní areál jsme si prohlédli z loďky. Prohlídka botanické zahrady se nám moc líbila. Všichni se těšíme na zítřejší "první školní den". 

Neděle 5. 6. 

Dneska je sice neděle, ale  nám začala škola! Úspěšně jsme zvládli hodiny s rodilými mluvčími. Potom jsme  vyrazili na prohlídku vyhlášeného hřebčína v Newmarketu, kde jsou k vidění mimojiné nejdražší koně světa. Ptom jsme si prohlédly katedrálu v Ely. 

Pondělí 6.6.
Dnes se naši žáci měli šanci seznámit se studenty z Ukrajiny a Itálie, se kterými měli společné dopolední výuku. Po "škole" se výprava vydala do centra Bury St. Edmunds - pochochat se městem, najíst se a nakoupit. Poslední (a nejdelší) zastávkou bylo nádherné muzeum vojenského letectví v Duxfordu. 
Úterý 7. 6. 2022 

Dnes fota z  dnešní  výuky a výletu do Audley end a na testování v Cambridge. Žáci prožili krásný slunečný den. 
 

Bury St Edmunds s výukou - 2. turnus 27. 05. - 03. 06. 2022

Pátek 27. 5. - sobota 28. 5. 2022

Cesta proběhla v pořádku a v sobotu, v ranních hodinách, jsme dojeli do Calais a úspěšně prošli pasovou kontrolou do Británie. Po pasové kontrole jsme projeli autobusem  pod kanálem La Manche. Návštěvu Londýna jsme zahájili projížďkou na lodi po Temži. Vystoupili jsme u budovy parlamentu, prochazku jsme zahájili ve čtvrti City of Westminster, kde jsme měli možnost obdivovat nejen Big Ben, ale i Westminster Abbey, Buckingham Palace. Došli jsme na Trafalgar square a podívali se do Čínské čtvrti, kde jsme si dali obědovou pauzu a trošku jsme si odpočinuli. Pokračovali jsme přes Piccadilly Circus, kde se nachází i nejdražší Londýnské reklamní obrazovky, nasedli jsme do metra a svezli se zpět ke katedrále Sv. Pavla, kterou jsme si prohlédli, a nelekli jsme se ani všech těch schodů a vystoupali až na nejvyšší Zlatou vyhlídku, odkud byl krásný výhled na celé město. Vydali jsme se metrem na cestu k autobusu a celí uťapkaní jsme nasedli a míříme do Bury, kde si nás ve 20 hodin přijdou vyzvednout naše hostitelské rodiny. Těšíme se až si dnes pořádně odpočineme v postýlkách. 
 
VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus
Neděle 29. května
 
Po první noci, kterou jsme konečně strávili v pohodlí postele a v našich nových týdenních rodinách, jsme se ráno sešli u autobusu. Na tento den byla naplánovaná cesta do univerzitního městečka Cambridge. Cesta trvala zhruba 50 minut. Mezitím nám paní průvodkyně řekla spoustu zajímavostí o městě a programu, který jsme měli v plánu. Po příjezdu jsme se přesunuli k místu, kde jsme měli první zastávku, ale protože jsme měli více času, mohli jsme se projít kolem kanálu, na kterém jsme jeli na lodičkách. Čas jsme využili mimo jiné na seznamování s mnohými zvířaty, která se po březích kanálu pohybovala. Před nástupem na lodičky jsme byli rozděleni do skupin po dvanácti a každá skupinka dostala jednoho mladého studenta či studentku, kteří studují ve městě. Plavba byla velice pěkná a občas velice poučná pěkným komentářem k jednotlivým stavbám. Po plavbě jsme se přesunuli na náměstí. Protože byla neděle, mohli jsme vidět typický život domorodců. Další zastávka nás čekala téměř za rohem, a to u Primarku, ve kterém si nakoupily spíše holky. Cestou do botanické zahrady, která byla naší poslední zastávkou, jsme se koukali na hokej. V botanické zahradě jsme měli dvouhodinový rozchod, který každý využil, jak potřeboval. Z botanické zahrady jsme upalovali rovnou na autobus a jeli domů do našich rodin. 
 
Za žáky 
David Škapa, VII.C
VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus
Pondělí 30. 5. 2022
 
Po druhé noci, vyspaní do růžova, jsme se znovu sešli ráno u autobusu. Na programu jsme měli naplánovaný Národní hřebčín v městečku Newmarket. Cesta tam trvala zhruba 45 minut. Při příjezdu jsme se dozvěděli, že areál projedeme v autobuse. Z autobusu jsme ale na nějakých místech vystupovali, abychom si mohli prohlédnout koně zblízka, vyfotit si je nebo jim dát pamlsek. Setkali jsme se dokonce i s koňmi, kteří mají obrovskou cenu. Byli nádherní. Po Národním hřebčínu jsme jeli do historického centra našeho města Bury St. Edmunds. Před vstupem do katedrály jsme měli rozchod, kde jsme mohli jít do obchodů jako je Poundland, Tesco atd. Po rozchodu jsme šli do katedrály, kde jsme viděli její LEGO model složený z 200 tisíců lego kostiček, vitráže a spoustu dalších věcí. Poté jsme šli do zahrady Abbey Gardens. Kromě krásných kytiček jsme tam viděli i spoustu stromů, veverek, holubů a papoušků. Pak jsme měli naplánovanou školu od 16:00 do 19:00. Cestou autobusem do školy nám paní průvodkyně řekla, v jakých skupinách se budeme učit. Celkově jsou tři skupiny pod vedením učitelů Maxe, Michaela a Harryho. Po příjezdu do školy nám naši angličtí učitelé ukázali, jakým směrem máme jít do tříd. Ve škole jsme se dozvěděli něco z anglické historie a kultury, vyplňovali anglické kvízy a hráli hry. Poté, co skončila škola, jsme šli na sraz, kde si nás vyzvedly naše rodinky a jeli jsme "domů".
 
Za žáky,
Kristýna Sofie Štětková, VII.C
VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus
Úterý 31. 5. 2022

Dnes jsme se podívali do areálu muzea IWM Duxford. V areálu byl obchod s kavárnou a 6 hangárů, ve kterých byla letadla (až na jeden zavřený hangár a jeden s pozemním vybavením). V prvním a největším hangáru byla ta nejznámější letadla jako třeba Concorde, Lancester nebo Spitfire, dále tam byla část věnovaná britským parašutistům a místnost s filmem o historii letadel. V dalších dvou hangárech byly dvouplošníky z 1. světové války až po dnešní nadzvukové stíhačky. Nejvíce letadel však v těchto dvou hangárech byla letadla z 2. světové války jako třeba Spitfire, Hurricane, Swordfish nebo PBY-5A Catalina. Čtvrtý hangár byl, co se vnějšího vzhledu týče, snad ze všech nejhezčí. V tomto hangáru však nebyla letadla britská, ale americká. Bylo tu mnoho letadel, ale nejzajímavější však podle nás byla letadla B-52 Stratofortress a nejdražší letadlo na světě B-2 Black Bird. Poté jsme objevili rovněž příběhy známých amerických letců a jejich hodnosti. V posledním pátém hangáru byla pozemní technika neboli tanky, obrněná vozidla, protiletectvo, artilerie a protitanková děla. Nebylo tam však jen vybavení britské armády, ale třeba i americké, australské, sovětské a německé armády. Byl tam také nádherný čtyřiceti minutový dokument o vylodění v Normandii. Když jsme se vrátili do školy, tak naše skupina zkusila natočit svůj vlastní vlog. Myslím, že se u toho všichni z naší skupiny velmi bavili. Potom druhá skupina dělala plakáty o Česku a Británii. Po škole jsme se opět vrátili do rodin za večerním programem.
 
Za žáky,
Dominik Lengyel a Patrik Slabý, VII.A
 
VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus
Středa 1. 6. 2022
 
Jako každé ráno jsme se sešli v autobuse, ale tentokrát autobus nebyl otevřený. Bylo to divné, ale za chvíli jsme pochopili a uviděli tu nádheru v autobuse. Vždyť je Den dětí! Po celém autobuse byly krásné barevné balónky, které přes večer připravili řidiči a paní průvodkyně. Cestou nám pouštěli písničky a paní průvodkyně nám rozdala tyčinky. Po 45 minutách jsme dojeli na krásné místo jménem Audley End House & Garden. Bylo to tam moc krásné, podívali jsme se dovnitř památky a také jsme se pohybovali po zahradách. Uviděli jsme mnoho kachen, lysek, labutí a hus, které byly velmi přátelské. Nechaly se od nás krmit a podobně. Ve 13:00 jsme vyrazili autobusem do městečka jménem
Ely. Kdo chtěl, mohl nahlédnout do zdejší katedrály a do různých podniků. Pak jsme vyrazili naposledy do školy, kde jsme odevzdali domácí úkol, zahráli jsme si hry. Poté jsme vyrazili na meeting point, kde si nás vyzvedly rodiny, někdo šel do rodiny sám. Dostali jsme teplou večeři a příjemně jsme tak strávili poslední večer v našich rodinách.

Za žáky,
Kateřina Trnková, VI.A
VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus


Čtvrtek  2. 6. 2022


Po těžkém ranním vstávání jsme se všichni špatně vyspaní sešli u autobusu, kde jsme se rozloučili s našimi týdenními britskými rodinami. Cestou do Londýna jsme v autobuse jen podřimovali. Okolo deváté hodiny jsme dorazili do Londýna. První zastávka byla v parku Greenwich u Nultého poledníku, který prochází Londýnem. Poté jsme navštívili National Maritime Museum, tedy Národní námořní muzeum. Nadále nás čekal velký rozchod u Tower Bridge, na který jsme přijeli nadzemní dopravou. Někteří nakoupili suvenýry, někteří poobědvali. Procházka kolem vysokých mrakodrapů a míst, kde se natáčel Harry Potter, nás dovedla ke Katedrále sv. Pavla, u které následoval další rozchod a většina se snažila utratit drobné, které nám zbyly. Autobus pro nás přijel kolem šesté a pomalu jsme se rozloučili s Anglií. Dále nás čekala dlouhá jízda autobusem. Užili jsme si to, ale už se těšíme zpátky domů!
 
Za žáky,
Sára Machurová (VI.A) a Thea Kratochvílová (VII.A)
VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus VB-2. turnus

Bury St Edmunds s výukou - 1. turnus 20. 5. - 27. 5. 2022

Pátek 20. 5. - sobota 21. 5. 2022

Páni řidiči s námi úspěšně objeli všechny bouřky, které jsme sledovali chvíli z povzdálí jako laserovou show,  a s předstihem jsme dojeli do Calais a úspěšně prošli pasovou kontrolou do Británie. V 6,50 projedeme s busem pod kanálem La Manche. 
V 9:00 naše skupina vystoupila z autobusu a prochází se po Londýně.
V Londýně jsme výlet začali v Greenwichi prohlídkou kvetoucích zahrad a  přeskakováním z jedné polokoule na druhou. Luštili jsme se zajimavosti Jacku Rozparovači. Zkouseli jsme si v namořním muzeu sestavit budovu Naval College od architekta  Ch.Wrena. Pak jsme se projeli lodí po Temži a po obede s vyhledem na Tower jsme vyrazili k ikonicke katedrále sv. Pavla. Možná, že třeba děti tolik neocenily bohate zdobeny impozantni interiér, ale my jsme rozhodně ocenily, že po naročné noci se děti nevzdaly (i když měly na vybranou) a  vystoupaly až na nejvyšší vyhlídku na kopuli a zazitek si navzdory těm skoro šesti stům schodů vzhůru nenechaly ujít! Procházkou přes Burrough Market jsme se vratili k Tower Bridge, který jsme obdivovali už ráno, a úplně uťapkaní jsme rádi využili další "atrakci"  a na setkání s autobusem jsme se rádi popovezli metrem!  Jedeme na ubytování a zítra nás čeká Cambridge!   
VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus
Neděle  22. 5. 2022

Děti přišly po první noci rozzářené, nadšeně porovnávaly dobrůtky k večeři, své obědy i počet domácích mazlíčků. David, Marek a Adam napočítali na svém ubytování celkem devět a na "mazlíčky" vyhráli. 
Vyrazili jsme na celý den do Cambridge. Krásný univerzitní areál jsme si prohlédli z loďky a všichni jsme trochu doufali, že z ní vystoupíme přímo v Bradavicích! Po prohlídce při obědovém rozchodu děti rejdily na Saint Mary Market (trhu u kostela sv. Marie) a v obchůdcích. V botanické zahradě jsme nejvíc toužili už nikam nechodit a poležet si pod obřími borovicemi, ale statečně jsme se vydali na průzkum skleníků. Úplně unavení jsme byli nakonec rádi, že jsme nestihli návštěvu válečného hřbitova. Všichni se těšili na večeři a nabírání sil na zítřejší "první školní den". 

Pondělí  23. 5. 2022

Dneska nám začala škola! Úspěšně jsme zvládli hodiny s rodilými mluvčími,  trochu nás překvapilo, že jsme dostali domácí úkol. Rychle jsme vyrazili na prohlídku vyhlášeného hřebčína v Newmarketu, kde jsou k vidění mimojiné nejdražší koně světa. Žasli jsme nad cenami koní i výdělky z prodejů hříbat, dokonce jsme si mohli pohladit jednoročky za stovky tisíc liber. A odpoledne zamíříme na prohlídku našeho městečka a areálu bývalého opatství. 
VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus

Úterý 24.5.

Dopoledne jsme se ve škole učili o britské historii a snažili se vyprávět o českých dějinách. Odpoledne jsme vyrazili do technického muzea v Duxfordu, prohlédli jsme si expozici 2.světové války, kde je část věnovaná československým letcům. Závodili jsme o sušenku, kdo najde fotku pana Peřiny, ale nebyli jsme úspěšní - třeba ji naleznou další party! Někdo zkoumal při rozchodu tanky, jiní Concorde, který byl k naší smůle zrovna zavřený. Pak jsme vyrazili na prohlídku katedrály v Ely, která je úžasně obrovská. A zrovna v Ely některé děti pořádně zaskočilo britské počasí, protože věnovaly málo pozornosti našim upozorněním. Tak snad je chvilková průtrž poučila a zítra budou mít bundu a pláštěnku všichni!

VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus

Středa 25.5.

Dneska jsme dokončili naši výuku prezentací projektů a dostali jsme absolventský certifikát! Odpoledne jsme strávili v krásném panském sídle Audley End House. Užili jsme si krásné interiéry, doplněné o interaktivní názorné pomůcky - nejvíc času jsme strávili v dětských pokojích skládáním puzzle, zkoušením kostýmů a hraním šachů. Protože jsme tam byli jedinou skupinou, rozchod většina využila k házení míčkem nebo relaxaci na trávníku před impozantní stavbou. A honem zapakovat a nabrat síly na celodenní procházku Londýnem!


VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus
Čtvrtek 26.5.

Dneska bylo časné vstávání a v 7,00 už jsme vyjížděli na Londýn! Jsme ohromně natěšení, protože nás čeká to nejužší centrum Londýna: uvidíme Houses of Parliament a Big Ben, Westminster Abbey, Trafalgar Square a především se pokusíme zamávat královně u Buckinghamského paláce. Před návratem na kontinent se otestujeme a pak dáme Anglii v Douvru sbohem a hurá domů! 
VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus VB-1. turnus

Kouzelné Bury St Edmunds s výukou

Kouzelné Bury St Edmunds s výukouTermíny: květen - červen 2022

Cena: 12 890

1. den: Odjezd z České republiky přes Německo, Belgii a Francii do Velké Británie.

2. den: Celodenní prohlídka Londýna. Dopoledne procházka Greenwichským parkem (7£) k Temži a plavba lodičkou do čtvrti City of London. Pěší procházka (St. Katharine Docks, St. Pauls´s Cathedral, Bank of England, Millenium Bridge, Tate Modern, HMS Belfast,  Tower of London…). Odpoledne návštěva  mrakodrapu The Shard (25£). Odpoledne odjezd na ubytování do Bury St Edmunds.

3. den:Dopoledne výlet do univerzitního města Cambridge, procházka historickým centrem a projížďka na lodičkách /tzv. punting/ (15£) po řece Cam. Odpoledne výlet na panství Sandringham (děti do 17let zdarma),  které je jedno z královských sídel královny Alžběty. Právě zde pravidelně tráví se svoji početnou rodinou vánoční svátky. Večer návrat na ubytování 

4. den: Dopoledne výuka anglického jazyka. Odpoledne prohlídka městečka Bury St Edmund a návštěva zdejších dominant (klášter a katedrála). Poté přejezd do městečka Newmarket a návštěva královských stájí National Stud (15£). Večer návrat na ubytování. 

5. den:Dopoledne výuka anglického jazyka. Odpoledne návštěva největšího leteckého muzea v Duxfordu (zdarma – v případě, že nejsou žádné prázdniny v UK), jehož část je věnovaná i československým letcům, kteří bojovali v bitvě o Británii a městečka Ely, které se pyšní velkolepou katedrálou. Večer návrat na ubytování. 

6.den: Dopoledne výuka anglického jazyka. Odpoledne výlet do Audely End House (zdarma pro školní skupinu), venkovského paláce, který je obklopen překrásnými zahradami.  Večer návrat na ubytování.

7.den: Ráno přejezd do Londýna a prohlídka historické části City of Westminster. Pěší procházka s průvodcem (Westminster Abbey, Parliament, Downing Street, Trafalgar Sq., Buckingham Palace,  Piccadilly Circus, Covent Garden…). Odpoledne možnost návštěvy některého ze slavných londýnských muzeí a osobní volno na Leicester Square. Večer odjezd zpět do ČR.

8.den: Návrat do ČR  v odpoledních hodinách. 

Cena zahrnuje:          

• dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, video)

• 2x trajekt nebo Eurotunel (v kompetenci CK) přes kanál La Manche

• 5x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčků) + 9 lekcí aj

• komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna

• pojištění proti úpadku CK dle zákona

č. 159/1999 Sb.

• bezplatné přistavení autobusu

(min. 13 účastníků)

• dopravu účastníků do místa setkání s hostitelskou rodinou

• služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních materiálů

 

Cena nezahrnuje:

• MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí cca 75 GBP 

Rozsah pojištění, které je v ceně zájezdu:

pojištění léčebných výloh v zahraničí 4 mil. Kč

pojištění zavazadel 18 000 Kč

úrazové pojištění – trvalý následek 18 000 Kč

pojištění odpovědnosti za škodu na majetku 1 mil. Kč 

pojištění storna zájezdu v případě onemocnění, úrazu či živelné pohromy 80% stornopoplatku

pojištění storna zájezdu v případě závažných rodinných událostí (úmrtí v rodině atp.)  100% stornopoplatku

Stornopoplatky /v případě, že zrušíte zájezd z jiných důvodů, než je onemocnění či závažné rodinné důvody/ si CK účtuje tyto stornopoplatky:

a) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 30% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti dříve než 30 dnů před uskutečněním zájezdu

 b) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 50% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti mezi 29.-20. dnem před uskutečněním zájezdu

 c) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 70% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti mezi 19.-11. dnem před uskutečněním zájezdu

 d) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 90% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti mezi 10.-5. dnem před uskutečněním zájezdu

e) 100% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti v posledních 4 dnech před uskutečněním zájezdu.

Od 27.1. jsou zrušena veškerá protiepidemická nařízení v Anglii a zneplatněny covid pasy při vstupu na kulturní akce, do turistických objektů či pro využití služeb. Od 11.2. se také uvolňuje cestování a očkovaní už nemusí podstoupit při příjezdu do země ani antigenní ani PCR test. Dobrou zprávou pro školy je také to, že všechny děti mladší 18 let budou mít i bez očkování stejné podmínky pro vstup jako plně očkovaní a tudíž na místě nemusí podstupovat PCR či antigenní testy. Neznamená to ale, že testy nebudou potřeba například při transferu přes některou z evropských destinací, ale budou je moci podstoupit v ČR a zdarma v rámci zdravotního pojištění. Na tuto skutečnost samozřejmě včas upozorníme.  


Pokud se škola rozhodne zájezdu zrušit pro celou skupinu do 30ti dnů před plánovaným odjezdem, CK si neúčtuje stornopoplatek. Pokud zájezd zruší jednotlivec, postupuje se dle stornopodmínek uvedených ve všeobecných smluvních podmínkách CK.

Vzhledem k tomu, že už s pandemií žijeme dva roky, jsou tedy rozumnému cestovateli známa rizika spojená s pandemií již v době uzavření  smlouvy. Nelze se tedy dovolávat úlevy z důvodu nevyhnutelné, mimořádné okolnosti, pokud úřady později omezí cestování. Není rozhodující zda úřady označí tranzitní nebo cílovou destinaci vysokým rizikem nákazy, protože se jedná pouze o měnící se důsledky pandemie, které jsou známy již nyní, v době rezervace. Vládní omezení cestování tedy nespadají pouze do zodpovědnosti organizátora - tedy CK a školy, ale i do soukromého rizika cestujícího /zákonného zástupce. V případě zhoršení pandemické situace, lze ve většině případů termín odjezdu na zájezd posunout.

 


POKYNY K ZÁJEZDU - 1. TURNUS

POKYNY K ZÁJEZDU - 2. TURNUS

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy