logotyp
Login

2020/2021

6.G. výtvarná výchova

Malba v okolí školy s třídní paní učitelkou Terezou Veselou


Němčina v atriu

Žáci devátého ročníku si oblíbili výuku v atriu. Na snímcích němčináři trénují správnou fonetiku.
Drahomíra Otoupalová


Opět naši deváťáci v akci.

Tentokrát to vypadá, že studují ekosystém v těsné blízkosti své třídy. Vytvářejí si mini ukázku z barev trávníku. Po vylisování výtvoru, to možná pro ně zůstane vzpomínkou na školní rok 2020-2021, který začínal a končil v běžném režimu, ale mezi tím bylo celých šest měsíců distanční výuky, při které si každý deváťák vyzkoušel, jaké to je učit se na dálku. Ještě dobře, že to jsou „počítačoví experti,“ které nic nezaskočí.
Přejeme našim prvním deváťákům úspěšné zvládnutí dalšího studia na středních školách.


Indiánské hrátky

Svátek dětí oslavila přípravná třída „Indiánskými hrátkami“. Děti se dozvěděly zajímavosti ze života indiánů, jejich zvyky a tradice…Vyráběly jsme čelenky, amulety, zvířecí totemy, a řadu jiných zajímavostí…
Tanec a zpěv v duchu indiánských rytmů a melodií nesměl chybět, stejně jako další dovednosti při plnění úkolů a hádanek …
Nezapomnělo se ani na odvahu a statečnost v boji….
V závěru si děti zahrály indiánský fotbálek, házely míčem na cíl, a zaběhaly si jako Indiáni…
Zapsala: Mgr.Dana Vyjídáková
učitelka


"Tonda 0bal"


Besedy se zúčastnili žáci od 2. - 5. třídy. Beseda byla velmi dobře připravena. Lektor poutavou formou dětem přiměřeně věku vysvětlil důležitost třídění odpadu, přednáška byla doplněna i o videofilmy a na závěr si děti samy vyzkoušely odpad třídit. Vše pak lektor dětem zkontroloval a vysvětlil jim, kde byly chyby. Akce byla přínosná a pěkná. M. Dvorská


V budově Laudova se nyní stále testuje.

Nejen na nebezpečný koronavirus, který nás stále pronásleduje, ale o prázdninách snad konečně bude lépe – věříme, že všechno překonáme.
Ale také testujeme své znalosti z matematiky českého jazyka a obecných studijních předpokladů – říkají žáci 5.G, 5.H, 7.E, 7.F, 8.D.
Jednou tedy nad testovacími sadami a potom nad záludnými otázkami u počítačů.
Zatím jsme všichni zdraví a doufáme, že i výsledky našich znalostních testů budou výborné.
Přinášíme malou dokumentaci z testování.


Čarodějná škola

Malá Čarodějnice přivítala začínající čaroděje a čarodějky na hradě „Sovín“, kde se seznámili s pohádkovou postavou….Každý z přítomných se představil pohádkovým jménem a předvedl svoje kouzlo,či zaklínání…Nečekaně nás navštívila čarodějnice Bimbula, která nám celou akci chtěla přerušit, ale my jsme se nedali a Bimbulu svou dobrotou a láskou nakonec získali na svou stranu….všechno dobře dopadlo…Prožívali jsme zábavné chvilky plné vzrušení a napětí,hrátek a tvoření…Na závěr dostal každý výuční list, a stal se tak čarodějem a kamarádem Malé čarodějnice…
Autor: Mgr. Vyjídáková Dana
Učitelka 0.A


Masky 3.F.

Při distanční výuce jsme vyráběli masky.


Výuka v přírodě

Tak jsme se konečně dočkali, že jsme vpuštěni do školy a není to jen online, kdy se s kamarády a paní učitelkou vidíme pouze přes kameru. Ano, bylo dobré ráno vstávat později, mít kratší hodiny, ale vidět všechny naživo je prostě daleko lepší. Pokračujeme podle našeho rozvrhu, ale nějaké hodiny si zpříjemňujeme a trávíme je venku – zde například čtenářské dílny a tělocvik


Deváťáci jsou opět po půl roce ve své třídě.

Horniny i nerosty jsme se učili pouze dálkově při distanční výuce a nyní konečně poznáváme to, co bylo pouze na sdílených obrázcích. Určujeme předložené nerosty a jejich vlastnosti. Snad jsme při dnešní hodině přírodopisu trochu uvěřili tomu, že i kámen může být zajímavý ke zkoumání.


Svátek matek

„Když narodí se maličký, dar vidění má pod víčky, dar slyšení má v něžném oušku, dar doteku má v prstíčkách, dar chuti pozná v prvním doušku, dar vůně v jarních kytičkách.
Maminko, ty k těm darům v krátku, dar řeči přidáš nemluvňátku.“
Těmito verši Fr. Hrubína si přípravná třída připomenula Svátek Matek, a připravila dárečky pro své milované maminky.
Třídní učitelka: Mgr. Dana Vyjídáková


Mandala

Tvoření mandal v 0.A.


Virtuální prohlídka jaderné elektrárny Temelín

Dne 21.4. 2021 navštívili žáci třídy 9.E virtuálně jadernou elektrárnu Temelín. Díky této prohlídce získali představu o výrobě elektrické energie. Nakonec se soutěžilo o ceny. Žáci získali plyšáky jako odměnu za aktivní přístup. A hlavní vítězové Lucka se Šimonem vyhráli sáček se spoustou užitečných a zábavných věcí.
Akce, kterou organizuje skupina ČEZ, byla nesmírně poutavá a zajímavá, jak můžeme posoudit podle reakcí dětí.


Online prohlídka elektrárnou se mi líbila. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavosti vystihující a zároveň i vtipnou formou. U většiny takových prohlídek si z toho moc neodnesu a pamatuji si spíše blbosti, ale z této jsem si většinu zapamatoval. (Lukáš Bohata)

Prohlídka elektrárny Temelín se mi moc líbila, potěšilo mě, že jsem se dozvěděl plno nových informací a různých zajímavostí, jako velikost celého objektu či výška reaktoru. Líbilo se mi, jak se přednáška představovala, bylo to vtipné a zároveň naučné. S prohlídkou jsem byl spokojen a nic bych na ní neměnil. (Marek Vaníček)

Virtuální prohlídka Temelína se mi velice líbila. Byla velmi dobře zpracovaná a i vtipně podaná. Připravená videa, obrázky, ukázky a otázky to určitě dělaly mnohem zajímavější než obyčejná prezentace s povídáním. Všichni, kteří nás prohlídkou vedli, byli velmi milí, vtipní a bylo vidět, že ví, o čem mluví a že je baví, co dělají. Já osobně nemám co vyknout a jsem ráda, že jsem se takové prohlídky mohla zúčastnit. (Monika Sittová)

Přednáška se mi moc líbila, byla zábavná. Dozvěděl jsem se hodně nových věcí a jsem moc rád, že jsem na této přednášce mohl být. (Vangelis Zingopis)

S virtuální prohlídkou JE Temelín jsem byl velice spokojen, jelikož jsem se dozvěděl dost nových informací o jaderné technice v ČR. Program byl zajímavý a zároveň zábavný. Velkou výhodou bylo například to, že jsme se podívali i do míst, kam se jen tak někdo nepodívá. Celkově bylo představení dobře vyvážené a bavil jsem se po celou dobu. (Šimon Abraham)

Virtuální přednáška JE Temelín se mi moc líbila, jelikož byla zajímavá, vtipná a hodně informativní. Dozvěděl jsem se mnoho nových informací, které jsem nevěděl o jaderné elektrárně Temelín. (Václav Havelka)

Prezentace se mi velmi líbila. Ti, co ji prezentovali, byli velmi příjemní a sympatičtí lidé. Všechno, co nám popisovali, bylo vysvětleno srozumitelně a dobře se to chápalo. Bylo to i někdy zábavné a zkrátka se mi prostě na tom všechno libilo. (Karel M. Šilhan)

Online prohlídka Temelína byla velmi zajímavá a moc se mi líbila. Lidé, co nám přednášeli tuto exkurzi, byli velmi milí a vstřícní. Určitě jsem si odnesla nové poznatky. (Michaela Katzová)

Mé dojmy jsou překvapivě pozitivní. Bylo to oživení distanční výuky a zároveň nový zážitek. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavostí, o kterých jsem neměla ani ponětí. Například jsem netušila, jak obrovské jsou jednotlivé chladicí věže, nebo dokonce samotná elektrárna. Moc bych se tam někdy chtěla i fyzicky podívat. Jsem vděčná za to, že náš pan třídní učitel pro nás něco vymyslel v téhle situaci. (Eliška Hanělová)

Žáci 9.E a Mgr. J. Lustyk


Společná Ruka…

Udělala jsem dětem v přípravné třídě radost, přinesla žehličku a seznámila je s technikou Enkaustika.
Naše společná práce spočívala v nalézání zajímavých útvarů při žehlení společnou rukou…
povídáním si o fantazii, barvách a dalších zvláštnostech, které tato technika nabízí. Snažím se v dětech probouzet nové dovednosti a schopnosti, vnímat vlastní prožitky a umět je vyjádřit. Výsledek je úžasný , děti byly nadšené …
Zapsala: Mgr.Vyjídáková Dana
Tř.učitelka


DEN PŘÁTELSTVÍ

„Červený den“

Pavouku, pavoučku, upleť mi síť..až kolem Štěstí poletí, tak mi ho chyť..
Děti z nulté třídy si vyrobily „Pavoučky štěstí“ a usoukaly dlouhou niť, aby si ve třídě vytvořily a našly svoje nové kamarády…
Celý den se nesl v duchu zábavy, her, hádanek, tvoření,…písniček a tancování s kytarou..

Mgr.Vyjídáková Dana
Přípravná třída

DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ DEN  PŘÁTELSTVÍ

Mirakulum Milovice - projektový den

30. září jsme navštívili Mirákulum v Milovicích. Počasí nám přálo a vše bylo moc pěkné. 3.E, 4.F., 5.G., 6.F., 6.G.,

Mirakulum Milovice Mirakulum Milovice Mirakulum Milovice Mirakulum Milovice Mirakulum

Projektový den – Sport bez předsudků

V pátek 18. 9. proběhla na školní hřišti sportovní akce zaměřená na všestranné pohybové dovednosti, základy fotbalu a ragby pro žáky všech 2. - 5. ročníků.
Pod vedením zkušených sportovních instruktorů si žáci po ročnících vyzkoušeli opravdu bez předsudků mnoho sportovních aktivit. Soutěžili v oddělených skupinách s plným nasazením a chutí seznámit se s pravidly a hrou ragby.
Přes zpřísněná hygienická opatření se akce setkala s úspěchem a s přáním si ji zase zopakovat.

Projektový den Projektový den Projektový den Projektový den Projektový den Projektový den Projektový den

Geodesky pro prvňáčky

Geodesky pro prvňáčky

 Deváťáci s pomocí dalších ročníků druhého stupně naší školy připravili pro nové prvňáčky dárečky, které mohou využít v hodinách matematiky jako zábavnou učební pomůcku. Deset prvňáčku z deseti používá pomůcky Made in Peřina. Holt, tradice je tradice! Pod odborným vedením paní učitelky je plnění úkolů hračka. A je tu finále! Všechno se podařilo, takže je čas na oslavu a vítězná gesta! Geodesky připravili žáci 9.E., pro 1.E. a 1.F. Moc jim za to děkujeme.


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy