2024/2025

Výlet do staré Prahy - královská stezka

Tento výlet byl velice pěkný. Paní průvodkyně byla moc příjemná a měla i příjemný hlas a vše nám pěkně a zajímavě vysvětlila. Památky, na kterých jsme se byli podívat, byly moc hezké, Praha je opravdu nádherná. Celkově se mi výlet líbil, i když cesta byla delší.
Sofie Štauberová
Naše procházka začala u Prašné brány, Celetnou ulicí jsme se dostali až na Staroměstské náměstí, zastavili jsme se u orloje, pak přes Staré Město na Karlův most, na Kampě jsme se nasvačili a pokračovali na Malostranské náměstí a Nerudovou ulicí až na hrad. Cestou jsme vyplňovali pracovní listy z celé procházky, která se mi moc líbila.
Vojtěch Černý
Mně se to moc líbilo, průvodkyně byla hodná, mluvila stručně, ale srozumitelně, takže jsme vše pochopili a dozvěděli se mnoho zajímavého ze staré Prahy. Ke každé památce něco krátce řekla. Bylo to super. Teodor Jelínek
Procházka se mi moc líbila, památky Prahy jsou nádherné a průvodkyně o nich velice pěkně vyprávěla. K procházce jsme ještě vyplňovali pracovní listy, nebyly těžké, ale občas jsme se museli i zamyslet, proto jsme důkladně poslouchali celý výklad.
Kateřina Bendová
Výlet do Prahy se mi velmi líbil, počasí nám vyšlo úplně nádherné, cizinců v centru nebylo ještě dopoledne tolik, naplánované to bylo pěkně a úkoly, které jsme plnily, byly zajímavé, včetně fotografií. Museli jsme třeba najít dle fotografií znaků v Nerudově ulici čísla popisná.
Alespoň nám cesta na hrad rychleji uběhla. Matyáš Tichý

Výlet do staré Prahy - královská stezka

Přespolní běh

Školní rok začal a s ním i sportovní život na naší škole. Tělocvikáři začali podporovat zdraví žáků pravidelným pohybem, aby z nich vypěstovali sportovce pevné postavou, ale i charakterem.
Pro šikovné děti odstartoval pohár školních soutěží. První jsme se letos zúčastnili soutěže v přespolním běhu. Možnost reprezentovat dostalo 12 běžců z pracoviště Laudova, dívky i chlapci. Soutěžilo se v kategoriích mladších žáků (6.-7. třída) a starších žáků/žákyň (8.-9. třída) na tratích 1000 m a 2000 m. V každé kategorii dívek i chlapců soutěžilo okolo 50 sportovců.
Nejlepšího výsledku za naši školu dosáhl Šimon Gába ze 7. třídy, který skončil na 6. místě, tři vteřiny od třetího místa.
Další žáci reprezentovali vzorně dodržovali pravidla fairplay, plnili strategické plány pana učitele, odcházeli s dobrou náladou a chutí na sobě dále pracovat.
Tělocvikáři ZŠ Genpor. Františka Peřiny

Přespolní běh  Přespolní běh

DEN PŘÁTELSTVÍ „Červený den“

Pavouku, pavoučku, upleť mi síť…..až kolem Štěstí poletí, tak mi ho chyť..!!
Děti z nulté třídy navázaly spolupráci s třídou 1.E , 1. F a 1. G. Cílem spolupráce je posilování prosociálního chování v dětské herní skupině a poznávání nových kamarádů. Děti ve všech třídách vyrobily „Pavoučky štěstí“, usoukaly dlouhou niť a společně si zazpívaly píseň „Kamarádská nebo přednesly stejnojmennou básničku“.
Celý den se nesl v duchu zábavy, her, hádanek, tvoření, zpívání, tancování a poslouchání písniček.

Zapsala: D. Vyjídáková, 0.A za kolektiv J. Jindřichová,1.E, N. Štěpánková, 1.F a A. Grebeníková 1.G

Červený den Červený den Červený den Červený den DEN  PŘÁTELSTVÍ „Červený den“ DEN  PŘÁTELSTVÍ „Červený den“ DEN  PŘÁTELSTVÍ „Červený den“

Vítání prvňáčků

2. 9. 2024 se otevřely dveře školy pro další nové žáky prvních tříd a přípravné třídy. Přivítali jsme je pohádkou a tanečkem, paní ředitelka je ošerpovala a slavnostně přijala do školy. Přejeme jim, rodičům i paní učitelkám hodně úspěchů, štěstí a tolerance.

Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků Vítání prvňáčků