logotyp
Login

2021/2022

Klub mladého diváka

V letošním školním roce byla na budově Laudova obnovena činnost Klubu mladého diváka. Jako první jsme navštívili představení - Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách, v Divadle v Dlouhé. Dobrá nálada nás díky tomuto představení neopouštěla několik dní. Těšíme se na příště!!
Zdeňka Imarazene

Klub mladého divákaKlub mladého diváka

Vánoční slavnost ve třídě III. F

O adventním čase žáci III. F třídy s pí uč. Mgr. I. Báčovou prožili krásné okamžiky připomenutím si kouzla Vánoc programem písní z pokladnice českého folklorního umění. Z celého programu byl pořízen i videozáznam, který následně obdrželi rodiče žáků prostřednictvím internetové zásilky. (Mgr. J. Císař, asist. ped.)

Vánoční slavnost ve třídě III. FVánoční slavnost ve třídě III. FVánoční slavnost ve třídě III. FVánoční slavnost ve třídě III. FVánoční slavnost ve třídě III. FVánoční slavnost ve třídě III. F

Návštěva představení baletu ve Státní opeře

V počátečních dnech měsíce prosince uskutečnili zájemci z řad žáků devátého ročníku s asistentem Mgr. J. Císařem návštěvu večerního představení baletu ve Státní opeře – ND Praha. Labutí jezero P. I Čajkovského všechny uchvátilo skvělou inscenací pohybu i hudby … Neméně skvělým bonusem byly i samotné prostory nově zrekonstruované budovy divadla včetně půvabných kulis nasvíceného předvánočního Václavského náměstí. ( Mgr. J. Císař )

Návštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeřeNávštěva představení baletu ve Státní opeře

Pěší exkurze po městské části Řepy

Na počátku prosince absolvovali žáci III. F třídy s pí uč. Mgr. I. Báčovou zajímavou exkurzi v rámci výuky prvouky o svém bydlišti – městské části Prahy 17 – Řepy. Prošli ulicemi kolem všech významných míst a budov v místě školy.(Mgr. J Císař, asist. ped.)

Pěší exkurze po městské části ŘepyPěší exkurze po městské části ŘepyPěší exkurze po městské části ŘepyPěší exkurze po městské části ŘepyPěší exkurze po městské části ŘepyPěší exkurze po městské části Řepy

Mikuláš ve 3.F.

Mikuláš naděloval všude, i ve 3.F.

Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.Mikuláš ve 3.F.

Mikuláš ve 3.F.

Mikuláš ve 3.F.

Čertí škola

Čertí řádění…
„Čertí škola, to je žúžo, to, co chtějí, dělat můžou…“
Děti si užívaly radovánek a čertího
řádění. Navštívil nás i Mikuláš s Andělem a Čerty..
Zpívalo se, tančilo, soutěžilo, ale také hledalo.
Děti našly ztraceného čertíčka a dostaly od něj i něco
dobrého do bříška…a už se těšíme všichni na Ježíška !
zapsala: Mgr.Vyjídáková Dana
třídní učitelka

Čertí školaČertí školaČertí školaČertí školaČertí školaČertí školaČertí školaČertí škola

Den veteránů

Na 11. 11. si třída 9. D z budovy Laudovy připravila unikátní projekt pro žáky 1. a 2. tříd, aby je seznámila se Dnem válečných veteránů i s genpor. Františkem Peřinou. Deváťáci se rozdělili do 3 skupin a každá z nich si připravila pro děti zajímavý program. Úvodní divadelní scénku, kterou si sami napsali, nebo prezentaci doplnila řada her s tématikou ke Dni válečných veteránů. Děti si tak mohly zastřílet na letadlo, složit puzzle, zdolat překážkovou dráhu nebo zahrát si domino či pexeso. Za svoji snahu byly odměněny diplomem, medailí, sladkostí a omalovánkami. Na závěr svůj upravený program předvedli i ve 3. třídách.
A co na to deváťáci? Byli na sebe hrdi, jak to skvěle zvládli, překvapeni, že dokáží spolupracovat i improvizovat, nadšeni, jak děti reagovaly a zapojovaly se, jak byly nadšené.

Den veteránůDen veteránůDen veteránůDen veteránůDen veteránůDen veteránů

Úžlabinská informatika online

Vzhledem ke covidové situaci se soutěž konala 30.11. již po druhé online. Oficiální zahájení i zadání úkolů proběhlo v Microsoft Teams. Letos soutěžili 2 trojčlenná družstva.

Z 9.C (škola Socháňova) to byli – Pavel Sobotka, Daniel Mužík a Jakub Gololobov.
Z 9.D (škola Laudova) se přihlásili – Adam Novotný, René Šimák a Daniel Linhart.

V první části soutěže si žáci prověřili své znalosti v používání aplikací kancelářského balíku. V druhé části čekal žáky kvíz zaměřený na všeobecné znalosti informatiky. Třetí část, která měla otestovat důvtip a logické uvažování žáků v minihře, a na kterou se žáci nejvíce těšili, byla bohužel z technických důvodů zrušena.


Vyhodnocení soutěže proběhlo 8.12. online.
V soutěži družstev bylo družstvo z „Laudovky“ druhé a ze „Socháňky“ čtvrté. V soutěži jednotlivců získal Daniel Mužík krásné 1. místo a Jakub Fray Gololobov 2. místo.
Gratulujeme!!!

Pro ceny si ale musí žáci opět zajet do školy sami.

Moc bychom si přáli, abychom příští školní rok mohli konečně vyjet soutěžit společně, společně si školu prohlédnout a setkat se s vedením školy a se žáky, kteří pro nás soutěž připravují, osobně.

Žákům, kteří by měli zájem o studium na této škole - SPŠE V Úžlabině, doporučujeme školu osobně navštívit. Škola připravuje do praxe budoucí systémové programátory, správce počítačových sítí a techniky v elektrotechnických firmách.

Ing. Eva Holubová

9.D9.Cajťáci z 9.D9.D

Trenéři do škol 2.

Opět jsme měli tělocviky s projektem -Trenéři do škol -, tentokrát to byla gymnastika. Paní trenérka nám ukázala další způsob cvičení. Vyzkoušeli jsme si různé druhy nářadí a opět se nám vše líbilo a těšíme se na další hodiny. Jaký sport nás asi teď čeká.....

Trenéři do škol 2.Trenéři do škol 2.Trenéři do škol 2.Trenéři do škol 2.

Den Veteránů 1, F.

Den veteránů, který pro nás připravili deváťáci, se všem dětem líbil a krásně jsme si zasoutěžili. Na závěr všechny děti dostaly diplom, omalovánku a sladkou odměnu.

Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.Den Veteránů 1, F.

Den válečných veteránů

Dne 11.11. 2021 se uskutečnilo  něco neočekávaného.

Najednou se objevili neplánovaně žáci deváté třídy a přišli s programem ke dni 11.11. ke Dni válečných veteránů.

Ráno jsme si dali na trička rudé máky, abychom si tento den připomněli. Připevňovali jsme si je hned po příchodu do třídy, měli jsme je schované ještě z 1.třídy. Po zazvonění bylo také hlášení ve školním rozhlase, ale program žáků 9.třídy byl určen pouze pro žáky z 1. a 2. třídy a my jsme už třeťáci!!! Den tak probíhal podle rozvrhu....Měla jsem připraveno krátké povídání o letcích a také jsem to chtěla přiblížit dětem příkladem z vlastní rodiny, protože naše babička nadporučice Eleonora Báčová se stala první československou stíhací pilotkou a zároveň první pilotkou proudového letounu MIG-15 v Československu /1954/.

Najednou se nečekaně objevili žáci 9.třídy.

Všechny děti jásaly, když jsem oznamovala, že bude program. Hurráááá proběhlo celou třídou.

Děti byly šťastné a nadšené z vystoupení deváťáků, kteří nám předvedli krátkou scénku ze života p.generpor. Františka Peřiny s jeho chotí, připravili si nádhernou prezentaci o jeho životě.

Také se děti dozvěděly o vojenském oděvu a speciální vojenské vestě. Museli odpovědět také na otázky žáků z 9.třídy např. Kdo je to veterán?

 

Nakonec si třeťáci poskládali skládačku, dostaly k vybarvení obrázek letadla a zahráli hru s deváťáky. Vyučovací hodina utekla jako voda. Radost byla vidět i u deváťáků.

Žáci 3.F se nedostali dlouhý čas kvůli covidu ani do divadla, ani na žádnou akci mimo školu. Děti nadšeně tleskaly. Deváťáci se skutečně předvedli parádně a tato chvíle nám zůstane v paměti napořád.

 

Moc děkujeme žákům 9.třídy ze ZŠ generálpor. Františka Peřiny - pracoviště Laudova.

Mgr.Irena Báčová

tř. učitelka 3.F


Voda nad zlato – 3. E

V úterý 16. listopadu jsme měli ve třídě program ekocentra Koniklec Voda nad zlato. Během tříhodinového programu jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o vodě, čistili jsme vodu přes různé materiály a řešili jsme, jak využívat pitnou a dešťovou vodu v domácnosti. Program byl zajímavý i zábavný.

Voda nad zlato – 3. EVoda nad zlato – 3. EVoda nad zlato – 3. EVoda nad zlato – 3. EVoda nad zlato – 3. E

„ Dýňové hrátky se Strašidláky“

I v letošním roce, jsem pro děti připravila nevšední zážitek. : „Dýňové hrátky se Strašidláky“.

Dobrá nálada a chuť se radovat byl jen krůčkem k začátku příjemného dne.
Celé dopoledne proběhlo v duchu Strašidelné školy…každé strašidlo se představilo nějakým svým pozdravem.
Kdo chtěl, mohl se zapojit v herně do společného prostorového tvoření a sestavit dýni
z barevných kostek, či nejrůznějších jiných variací. K dispozici byly omalovánky čarodějnic, kocourů, netopýrů a dýní.

Děti plnily úkoly, musely zpívat a přednést básničku, a také odpovídat na mnohé otázky v podobě hádanek, které si pro ně tentokrát připravila Dýňová víla Dýněna a Dušička Lojzička…
Za odměnu byly pozvány na taneční zábavu, kde se mohly náležitě vytancovat, zakřičet si, zapojit svoji fantazii a předvést taneční kreace...
Všem se nám tento den moc líbil. Děti byly nadšené a plné dojmů, a myslím, že máme na co vzpomínat.
Zpracovala: Mgr. Vyjídáková Dana
Učitelka přípravné třídy

„ Dýňové hrátky se Strašidláky“„ Dýňové hrátky se Strašidláky“„ Dýňové hrátky se Strašidláky“

DEN PŘÁTELSTVÍ - „Červený den“

Pavouku, pavoučku, upleť mi síť, až kolem Štěstí poletí, tak mi ho chyť..
Děti z nulté třídy si vyrobily „Pavoučky štěstí“ a usoukaly dlouhou niť, aby si ve třídě vytvořily a našly svoje nové kamarády…
Celý den se nesl v duchu zábavy, her, hádanek, tvoření,…písniček a tancování s kytarou..

Mgr.Vyjídáková Dana
Přípravná třída

 DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“ DEN PŘÁTELSTVÍ   -  „Červený den“

Trenéři ve školách 2

Měsíc florbalu je pryč a přišla závěrečná hodina. Pan trenér děti rozdělil do družstev a zápasy začaly. Největší radost byla, když se míček ocitl v brance soupeřů. Všem se hodiny líbili a těšíme se na další. Jana Jindřichová, Šárka Dvořáková 1.F.

Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2Trenéři ve školách 2

Plavecký výcvik 4.F.

Plavecký výcvik se čtvrťákům líbil.

Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.Plavecký výcvik 4.F.

Dopravní hřiště

První lekce na dopravním hřišti.

Dopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřiště

Podzimní projekt 4.F.

Žáci byli rozděleni do družstev a procházeli trasou kolem hřiště, kde plnili různé úkoly ohledně podzimní přírody. Pak jsme se odebrali do třídy, kde žáci nalepili a pojmenovali nasbírané listy, zazpívali jsme si podzimní písničku a celý projekt vyhodnotili.
Všem dětem se líbilo.

Podzimní projekt 4.F.Podzimní projekt 4.F.Podzimní projekt 4.F.Podzimní projekt 4.F.Podzimní projekt 4.F.Podzimní projekt 4.F.Podzimní projekt 4.F.Podzimní projekt 4.F.

AFRIKA A ŠKOLA LAUDOVA

Běžíme ne do Afriky, ale pro finanční příspěvek na stavbu a vybavení školy v daleké Africe. Po roční
odmlce jsme opět v pátek 8.10.2021 nastoupili na běžeckou dráhu našeho školního hřiště.
Ředitelkou „Běhu pro Afriku“ byla pí učitelka Jana Štěpanovská, pohotovým startérem pan učitel
Matouš Pavlík a jako fotoreportér a současně zdravotník zde celé dopoledne aktivně pracoval pan
asistent Jaroslav Císař.
Žáci nastupovali na startovní čáru s chutí a odvahou dosáhnout maxima to je stanovených 10 koleček.
Nejstarším běžců startér dokonce cvičně měřil čas.
Tento neobvyklý školní den se vydařil nejen s našimi úsměvy, ale i s pěkným počasím.


Trenéři ve školách

je projekt, který se letos poprvé představil i na naší škole, a to rovnou v obou budovách Socháňova i Laudova. Má za cíl seznámit naše nejmenší (tedy především žáky 1. tříd) s rozličnými sporty. Zároveň jsou trenéři, kteří působí přímo v hodinách TV, zdrojem inspirace a motivace pro naše učitele na 1. stupni. Projekt tak má nejen zábavný, ale především vzdělávací charakter nejen pro děti. V druhém školním týdnu se děti začaly seznamovat s florbalem a v průběhu školního roku na ně čekají další sporty jako je basketbal, fotbal, volejbal, ale i gymnastika nebo např. judo.

Trenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školáchTrenéři ve školách

2.září 2021

Školní rok je na úplném začátku a žáci ze všech 17 tříd nacvičují rychlost a ukázněnost při cvičném poplachu. Všichni jsme to zvládli za 6 minut, společně jsme nastoupili na školním hřišti.
A aby nezůstalo u pouhého vyklizení budovy, protože vzduch byl čistý, sluníčko se na nás smálo, díky panu učiteli M. Pavlíkovi a žákům 8.E jsme s na závěr zazpívali. Důkazem toho, že jsme všichni v dobré kondici a koronavirus je doufejme překonán, jsme podle pokynu našeho tělocvikáře oběhli každý jedno kolečko po běžecké dráze školního hřiště.
A šlo se zpět do tříd. Úkol byl splněný.

2.září 20212.září 20212.září 20212.září 20212.září 20212.září 20212.září 20212.září 2021

Vítání prvňáčků 1.9.2021

Konečně nastal ten slavný den, kdy se otevřela škola pro všechny žáky. Přivítali jsme i nové žáčky z 0. ročníku a nové prvňáčky, kterým přejeme hodně úspěchů.

Vítání prvňáčků 1.9.2021Vítání prvňáčků 1.9.2021Vítání prvňáčků 1.9.2021Vítání prvňáčků 1.9.2021Vítání prvňáčků 1.9.2021
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy